Każdy ma swoje własne tabu

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 13:41
- U nas z tabu jest tak, że piętnują dzieciaka za narysowanie siusiaka na tablicy, a jednocześnie nie chcą go wyedukować seksualnie, bo nie wypada – mówił w Czwórce trener osobisty, Miłosz Brzeziński.
Audio

Postępująca tabloidyzacja życia, sprawia że eksperci co i rusz alarmują, że właśnie zostało złamane kolejne tabu. Dziś już mało kogo razi zestawienie w gazecie zdjęcia roznegliżowanej dziewczyny z ludzkimi zwłokami. Jednocześnie wiele osób za niestosowne uważa przytulanie się mężczyzn w miejscach publicznych, czy chodzenie po mieście bez koszulki.

- Tabu powstaje po to, by oznaczyć tematy, o których jest niebezpiecznie nie tylko mówić, ale wręcz myśleć – wyjaśniał w Czwórce Miłosz Brzeziński. – Kłopot polega na tym, że ludzie mają różny stosunek do różnych norm – zwracał uwagę.

Gość "Poranka" podkreślał, że ta różnorodność, o ile nikogo nie krzywdzi, jest  korzystna. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

bch

Czytaj także

Pracując w korporacji zapomnij o milionach

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 10:54
Z ostatnio przeprowadzonych badań wynika, że ponad 50% Polaków chciałoby mieć własną działalność gospodarczą. Trener osobisty, Miłosz Brzeziński zdradza jakie cechy są konieczne, żeby odnieść sukces z własną firmą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bond jako "marketingowa platforma męskości"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 10:00
- On reprezentuje to, co kobiety chciałyby, żeby ich faceci robili, będąc poza domem – mówił trener osobisty, Miłosz Brzeziński, który w Czwórce dokonał psychologicznej analizy agenta 007.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie da się ustrzec przed wypaleniem zawodowym"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 11:00
– W pracy nikt nie zwraca uwagi na to, że jest listopad, że cały czas jest ciemno i chce nam się spać, a to w końcu się odbija na naszym zawodowym nastawieniu - mówił w Czwórce trener osobisty, Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń