Kobieta idealna według mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2012 15:00
Ostatni sondaż OBOP-u może służyć radą paniom, które pragną zostać idealną kobietą. Wydaje się, że droga jest całkiem prosta - wystarczy nie być feministką, zdjąć bieliznę i nie wychodzić samej na imprezy. Czy rzeczywiście to takie łatwe?
Audio
  • Jakie cechy powinna mieć idealna kobieta - materiał Karoliny Mózgowiec
  • Kobieta idealna i jej realne oblicze

Zdaniem mężczyzn kobieta idealna nie wyjeżdża sama na wakacje (83% mężczyzn tego nie lubi), nie głosi feministycznych poglądów (83%), nie wychodzi sama na imprezy (78%) i nie płaci za siebie w restauracji (66%). Procenty w nawiasie to dokładne badania OBOP -u. 

Dla mężczyzn ważniejszy jest charakter niż wygląd wybranki - kobieta idealna powinna przede wszystkim chcieć mieć dzieci. Istotna jest także ilość byłych partnerów - mężczyźni zdecydowanie wolą dziewice lub kobiety, które miały jednego partnera seksualnego. Wygląd zewnętrzny odgrywa drugorzędną rolę - ideałem jest jednak niska blondynka z dużymi piersiami.

Idealna kobieta nie powinna nosić bielizny, ani przeklinać. Dodatkowo nie powinna pytać czy oby nie wygląda za grubo, bo irytuje to ponad połowę przepytanych przez OBOP panów. I pamiętać należy, że mężczyźni lubią, gdy kobieta rozpoczyna flirt.

Zachęcani do krytyki kobiet słuchacze Czwórki nie byli skłonni do narzekania. Zdaniem gości Krzysztofa Grzybowskiego: Ewy Kalety, psychologa międzykulturowego i Krzysztofa Łoszewskiego, publicysty i projektanta, ta sytuacja wynika z tego, że mężczyźni boja się mówić źle o kobietach, bo to źle o nich świadczy.

Na antenie Czwórki pojawiło się jednak kilka zarzutów: kobiety za dużo wymagają, nie dają mężczyznom swobody, obrażają się i wiele spraw kwitują odpowiedzią: "nieważne". Jak to więc jest ze współczesną kobietą i współczesnym mężczyzną? Ewa Kaleta stwierdziła, że mężczyzn łatwo jest dziś "wykastrować" - czy rzeczywiście Panie to dziś chodzące ideały, a mężczyźni nawet nie wiedzą, za co je krytykować - dowiesz się słuchając audycji "4 do 4".

Zapraszamy również do wysłuchania materiału Karoliny Mózgowiec o cechach idealnej kobiety.

(pj/czwórka)

 

Zobacz więcej na temat: dzieci psychologia
Czytaj także

Jestem mężczyzną, ale czuję się kobietą – pomocy!

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 07:15
Są ludzie, którzy we własnym ciele czują się jak w więzieniu. Czują, że są kimś innym…
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chrystus kontra Mahomet: czy powinniśmy zacząć bać się muzułmanów?

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 07:00
Film "Niewinność", wyśmiewający muzułmanów i Mahometa w wielu krajach wywołał zamieszki. W Libii zginął wówczas ambasador USA. – Takie filmy robią idioci po to, by wywołać określone reakcje w świecie islamu – mówi jeden z ekspertów Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hazard: 200 tysięcy Polaków zagrożonych!

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 17:00
- Wbrew pozorom wygrywanie, które wydaje się być sukcesem, wciąga najbardziej i jest pierwszym krokiem do porażki, czyli wejścia w takie problemy, z którymi człowiek już nie będzie potrafił sobie poradzić - tłumaczą goście Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studencka droga do Erasmusa

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 07:00
To program, dzięki któremu tysiące studentów najróżniejszych kierunków mogą poznawać europejskie kraje. Chcesz wziąć w nim udział? Wystarczy mieć dobre stopnie i oczy szeroko otwarte, by nie przegapić okresu aplikacji.
rozwiń zwiń