Miłosz Brzeziński: liczy się to gdzie jest głowa, a nie pupa

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 10:38
Święto Pracy obchodzimy odpoczywając. Warto zadbać by odpoczynek był efektywny, co zapewni nam lepsze samopoczucie, a potem lepszą kondycję w pracy.
Audio
  • Miłosz Brzeziński radzi jak odpoczywać efektywnie (Poranek OnLine/Czwórka)
Miłosz Brzeziński w Czwórce
Miłosz Brzeziński w CzwórceFoto: fot. Wojciech Kusiński

- Najbardziej efektywne sposoby na odpoczynek są  wtedy, gdy robimy coś, co lubimy, a gdy spojrzymy na zegarek to okazuje się, że minęło 3 godziny, a my nie zauważyliśmy, kiedy to się stało - mówi Miłosz Brzeziński, trener osobisty, który w Czwórkowym "Poranku OnLine" gości w każdą środę. 
Z odpoczynkiem efektywnym mamy do czynienia wtedy, gdy nie kontrolujemy czasu, a dodatkowo mamy poczucie, że czynność, którą wykonywaliśmy była fajna i mamy ochotę ją kiedyś powtórzyć. - Niektórzy uważają, że hobby z natury powinno być bezproduktywne - mówi Miłosz Brzeziński.
- Możemy gdzieś pojechać, ale jeśli cały czas myślimy o pracy to znaczy, że wcale z niej nie wyszliśmy - przekonuje Czwórkowy ekspert. - Liczy się to gdzie jest głowa. Bardzo skuteczną metodą na oderwanie się od codzienności jest kino albo sen. Warto zadbać o metody, które wyciągają głowę z codziennego "kiślu".
Na nasze zmęczenie ogromny wpływ ma też ilość snu. Codziennie powinniśmy spać od 7 do 9 godzin. Jeśli od poniedziałku do czwartku nie dosypiamy, to w piatek nasz organizm funkcjonuje jak po pięćdziesiątce wódki. Brak odpoczynku może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia.
- Każda rzecz na świecie potrzebuje konserwacji, nasz organizm też - mówi Miłosz Brzeziński. - Świat się nie zawali podczas naszego odpoczynku - dodaje.

Posłuchaj załączonej rozmowy z "Poranka OnLine" i dowiedz się jak jeszcze można odpoczywać.

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Miłosz Brzeziński

Czytaj także

Miłosz Brzeziński: w małych firmach rządzi ideologia, w dużych jest to niedopuszczalne

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 11:00
Czy w biznesie jest miejsce na osobiste sympatie, poglądy polityczne albo wyrażanie opinii na przykład na temat orientacji seksualnej współpracowników?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłosz Brzeziński: brak motywacji jest problemem wyłącznie bogatych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 18:00
– Nawyki mają potężną moc i to już wiadomo od dawna – mówi w Czwórce psycholog i trener osobisty Miłosz Brzeziński. – A my jesteśmy sumą naszych nawyków, to one dają nam poczucie bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłosz Brzeziński: hobby z założenia jest bezproduktywne

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 11:50
Hobby, pasja, konik - określeń jest wiele, a znaczenie tylko jedno. To czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązku, która sprawia nam mnóstwo frajdy. Czy można bez tego żyć? Na to pytanie odpowiada trener osobisty, Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieciom odbiera się dzieciństwo po to, żeby kupowały

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 11:00
- Złośliwi mówią: "mały nie kupuje", więc trzeba zrobić, żeby jak najszybciej zaczął myśleć o przyszłych zakupach - mówi Miłosz Brzeziński, trener osobisty, komentator zjawisk psychologicznych.
rozwiń zwiń