Michał Okoński: futbol jest jak nałóg

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 13:00
Pierwsze kroki w kibicowaniu stawiał na stadionie Okocimskiego, kolejne na Cracovii. Od 1987 roku emocjonalnie związany z londyńskim Tottenhamem. Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego” oraz autor książki "Futbol jest okrutny". Michał Okoński.
Audio
  • "Futbol jest okrutny", a książka świetna. Rozmowa z Michałem Okońskim (Poranek OnLine/Czwórka)
Michał Okoński: futbol jest jak nałóg
Foto: Glow Images/East News

/

 - Piłka nożna domaga się fantastycznych opowieści - twierdzi rozmówca Bartka Wasilewskiego. - Ale sama też jest opowieścią: o wielkich piłkarzach, spektakularnych akcjach, widowiskowych golach. A także o tym, co się wydarza kiedy zawodnik schodzi z boiska i na zawsze żegna się z murawą.

"Futbol jest okrutny" Michała Okońskiego to pełna humoru autoanaliza kibicowskiego uzależnienia: opowieść o tym, jak piłka nożna niepostrzeżenie zagarnia kolejne przestrzenie życia dziennikarza „Tygodnika Powszechnego”, jak komplikuje udział w arcyważnej naradzie kierownictwa firmy, jak wpływa na wychowywanie dzieci i relacje z własnym ojcem, jak zmienia myślenie o seksie i śmierci.

 - Moje kibicowanie rozpoczęło się w PRL i przez 10 lat było "kibicowaniem nieoglądanym", po przecież w tamtych czasach nie było kanałów sportowych. Nie było internetu - wspomina autor książki. - Były za to opowieść, czytanie oraz założenie, że to rzeczywiście jest ładne.

Od 25 lat Michał Okoński jest kibicem londyńskiego Tottenhamu. Jeśli chcesz dowiedzieć się za co kocha tę drużynę i dlaczego uważa, że futbol to nałóg posłuchaj nagrania z "Poranka OnLine".

kul 

Zobacz więcej na temat: Czwórka Piłka nożna SPORT

Czytaj także

Czym jest prawdziwy doping?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 16:00
Odpowiedzi na to pytanie szukamy w audycji "Na cztery ręce". Pretekstem do rozmowy jest oczywiście sprawa Lance'a Armstronga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marketing sportowy - dlaczego w Polsce promuje się tylko piłkę nożną?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 08:00
Wśród polskich sportowców są świetni tenisiści, łyżwiarze, kajakarze, szczypiorniści... Tymczasem to futbol jest jedną z najlepiej promowanych i finansowanych dyscyplin w tym kraju, choć spektakularnych sukcesów naszej reprezentacji od wielu już lat brakuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Błaszczykowski: ostatnio nie dajemy kibicom powodów do radości

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 13:00
- Każdy mecz daje mnóstwo emocji i to są takie uczucia, których z niczym nie da się porównać - mówi Jakub Błaszczykowski. Tylko u nas kapitan reprezentacji Polski opowiada o piłkarskiej przygodzie, sympatii fanów oraz potędze rodziny.
rozwiń zwiń