X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co to jest pozew? Czym zajmuje się prawnik? Polacy nie wiedzą

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 12:11
Jak wynika z badań OBOP co piąty Polak uważa, że pełnomocnikiem może być każdy prawnik, a 12 proc. osób twierdzi, że nawet każdy obywatel. Z kolei 17 proc. ankietowanych poległo na pytaniu, czym jest pozew.
Audio
  • Co to jest pozew? Co robi prawnik? Polacy nie wiedzą (Poranek OnLine/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Okazuje się, że ponad 80 proc. Polaków w ostatnich pięciu latach nie skorzystało z porad prawniczych, choć zetknęli się z problemami, które wymagały takich interwencji.

- Zawsze warto szukać pomocy i przedstawiać swoją sytuację - tłumaczy Katarzyna Furman-Łajszczak, prawnik, ekspert w projektach związanych z bezpłatnym poradnictwem w Polsce. - Wystarczy wpisać hasło "bezpłatne porady prawne" w wyszukiwarkę internetową, by odnaleźć podmioty, które jej udzielają. A zakres pomocy jest bardzo szeroki: od prawa cywilnego, pracy, karnego, czy administracyjnego, po porady związane z toczącym się już postepowaniem.

Tymczasem okazuje się, że odpowiedzi na najprostrze wydawałoby się pytania, dotyczące haseł związanych z sądownictwem, i prawodawstwem, bywa w sondach ulicznych tyle, ilu samych odpowiadających. Choć część z nich okazuje się prawdziwa, druga część całkowicie mija się z prawdą.

By dowiedzieć się więcej o akcjach charytatywnych i edykukacyjnych polskich prawników, a także m.in. o tym, kim zdaniem Polaków jest pełnomocnik, a kim pełnomocnik jest w rzeczywistości, albo czym jest pozew i czym różni się procedura administracyjna od cywilnej, posłuchaj nagrania materiału reporterskiego Katarzyny Węsierskiej z „Poranka OnLine”.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka prawo sądownictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Całe życie kradł. Dziś opowiada o 35 latach w więzieniu

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 10:50
Wolnością cieszy się dopiero od 2007 roku. - W więzieniu warto mieć cechy przywódcze, niekoniecznie trzeba być "mięśniakiem" - opowiada o życiu za kratami Józef Grzyb, bohater książki "Całe życie kradłem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piwo pod chmurką - niedługo będzie to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 09:00
Gdy chcemy spędzić czas wolny na świeżym powietrzu, w większości przypadków możemy to robić, popijając soki i wodę mineralną. Spożycie napoju z większą liczbą procentów może skończyć się mandatem, nawet w wysokości 500 zł. Są ludzie, którzy chcą to zmienić
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezterminowe prawo jazdy przejdzie do historii?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 18:00
Po nowelizacji przepisów z początku 2013 roku, świeżo upieczeni kierowcy, którzy dokument otrzymali po 18 stycznia, nie dostają bezterminowych uprawnień do kierowania pojazdami, a dokument o ważności określonej na 15 lat.
rozwiń zwiń