Polskie Radio
Section05
sądownictwo

Kuriozalny wyrok w Gdańsku. Członek "Iustitii" nakazał europoseł PiS przeprosić Pomaskę

Członek skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia sędziów "Iustitia", sędzia Piotr Pancer z Sądu Okręgowego w Gdańsku nakazał przeprosić Agnieszkę Pomaskę przez eurodeputowaną Annę Zalewską. Sędzia uznał ponadto, że skoro program PO zakłada walkę z "hejtem", to pani poseł Pomaska w żadnym "hejcie" uczestniczyć nie mogła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Anna Zalewska Agnieszka Pomaska sądownictwo

Prezes PiS nie musi prostować swoich słów o filmie Holland. Wyrok sądu jest już prawomocny

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie musi prostować swoich słów o filmie "Zielona granica" - to orzeczenie sądu jest już prawomocne. W piątek Sąd Apelacyjny w Łodzi nie przychylił się do zażalenia kandydatki na posła z listy Lewicy, której pozew w trybie wyborczym przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu został wcześniej oddalony.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński sąd sądownictwo Prawo i Sprawiedliwość Agnieszka Holland FILM

Sąd: prezes PiS nie musi prostować słów o filmie Holland. "Armia Putina"

Sąd Okręgowy w Sieradzu oddalił pozew w trybie wyborczym kandydatki na posła z list Lewicy przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Chodzi o słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości nt. filmu Agnieszki Holland, że "ci, którzy robią takie filmy, są armią Putina". Sąd uznał, że wypowiedź nie musi być prostowana.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość sąd sądownictwo FILM Agnieszka Holland

Joanna Senyszyn przed sądem. Nazwała Żołnierzy Wyklętych "bandą wyrzutków" i "gwałcicielami"

W Sądzie Okręgowym w Gdańsku w poniedziałek rozpoczął się zdalny proces z powództwa Stowarzyszenia Rodzin Żołnierzy Wyklętych oraz członków rodzin Żołnierzy Niezłomnych przeciwko prof. Joannie Senyszyn. Dotyczy on wpisów na temat Żołnierzy Wyklętych zamieszczanych przez posłankę w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd Joanna Senyszyn Żołnierze Wyklęci sądownictwo

Naruszenie nietykalności i znieważenie policjantki. "Babcia Kasia" odpowie za agresję podczas Marszu Niepodległości

Do warszawskiego sądu rejonowego prokuratura skierowała kolejny akt oskarżenia przeciwko Katarzynie A., znanej jako "Babcia Kasia". Aktywistka została oskarżona o naruszenie nietykalności i znieważenie policjantki podczas zeszłorocznego Marszu Niepodległości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Marsz Niepodległości prokuratura regiony mazowieckie Warszawa

Tusk na konferencji zastrasza dziennikarzy. Gdy Michał Rachoń chciał mu zadać pytania, grożono policją

Lider PO Donald Tusk w otoczeniu polityków opozycji kandydujących do Sejmu pojawił się przed siedzibą TVP i zorganizował tam konferencję prasową. Gdy dziennikarz Telewizji Polskiej Michał Rachoń chciał zadać mu kilka pytań, dotyczących m.in. kwestii resetu z Rosją, zamiast odpowiedzi wywiązała się awantura, a do Rachonia doskoczyli politycy KO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak sądownictwo przestępczość korupcja Ukraina Platforma Obywatelska PO sąd

Sprawa korupcyjna Sławomira Nowaka. Będzie więcej niż jeden proces. Sąd podjął decyzję

Sąd Okręgowy w Warszawie podczas posiedzenia przygotowawczego postanowił o podziale sprawy korupcyjnej tzw. grupy Nowaka. Oznacza to, że procesów będzie więcej niż jeden. Wątkiem wiodącym są stawiane oskarżonym zarzuty związane z działalnością grupy przestępczej w okresie od października 2016 r. do września 2019 r. w Warszawie, Gdańsku i na terenie Ukrainy. Na czele grupy, zdaniem prokuratury, miał stać Sławomir Nowak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak sądownictwo przestępczość korupcja Ukraina Platforma Obywatelska PO sąd