Polskie Radio
Section05
sądownictwo

Znana adwokat ze Słupska z zarzutami. Wśród nich usiłowanie zabójstwa

Słupska adwokat Katarzyna R. usłyszała zarzuty usiłowania zabójstwa, spowodowania u innej osoby obrażeń ciała na czas poniżej 7 dni, znieważenia funkcjonariuszy policji i kierowania samochodem pod wpływem alkoholu - powiedziała w niedzielę szefowa prokuratury rejonowej Magdalena Gadoś. Sąd Rejonowy w Słupsku zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo adwokat zatrzymanie pijani kierowcy

Wyrok sądu ws. Frasyniuka. Prof. Karski: wymiar sprawiedliwości w Polsce stał się państwem w państwie

- Sąd staje obok Władysława Frasyniuka [...] wymiar sprawiedliwości w Polsce stał się takim "państwem w państwie" - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Karol Karski, europoseł PiS. Odniósł się tym samym do wyroku sądu we Wrocławiu, który warunkowo umorzył sprawę Władysława Frasyniuka na rok próby. Były opozycjonista oskarżony jest o znieważenie polskich żołnierzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz Władysław Frasyniuk sąd Wojsko Polskie żołnierze sądownictwo

Warszawska prokuratura zaskarży wyrok ws. Frasyniuka. Chodzi o znieważenie żołnierzy

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zamierza zaskarżyć wyrok wydany przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia we Wrocławiu przeciwko Władysławowi Frasyniukowi. Sąd warunkowo umorzył sprawę na rok próby. Były opozycjonista oskarżony jest o znieważenie polskich żołnierzy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Władysław Frasyniuk Wojsko Polskie Warszawa prokuratura żołnierze Białoruś granica

Dyrektor gorzowskiego WORD odwołany. Janusz Życzkowski: to krok zabezpieczający inne ofiary

Na antenie Polskiego Radia 24 redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej" Janusz Życzkowski skomentował reakcję zarządu województwa lubuskiego na publikacje gazety na temat mobbingu oraz "pracy za seks" w gorzowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA regiony lubuskie Gorzów Wielkopolski mobbing molestowanie seksualne społeczeństwo media sądownictwo Tadeusz Płużański

Rząd chce zaostrzenia przepisów ws. obrazy uczuć religijnych. Wójcik podał szczegóły

Solidarna Polska szykuje zaostrzenie przepisów Kodeksu karnego dotyczących obrazy uczuć religijnych. Zakłócającym msze św. nie trzeba będzie już udowadniać, że czynią to złośliwie. - Zostaną wprowadzone kryteria obiektywne, a nie subiektywne. Mniej będzie się liczyła opinia biegłych - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" minister w KPRM Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki kodeks karny polityka Solidarna Polska Ministerstwo Sprawiedliwości prawo sądownictwo Michał Wójcik

Nowe wątki w sprawie lubuskiego WORD. Siewiereniuk-Maciorowska: to układ zamknięty

- Mamy system niedobry, chory, ale wynika to z wieloletnich relacji między politykami, wymiarem sprawiedliwościami, instytucjami nadzoru. Wiele rzeczy jest przeżartych patologiami - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, zastępca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej" komentując relacje między samorządem a sądownictwem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń regiony lubuskie sądownictwo

Nowela ustawy o SN. Prezydencka minister: wypowiedź szefowej KE jest zdumiewająca

- Podczas rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z szefową KE Ursulą von der Leyen w lutym nie było żadnych zastrzeżeń do projektu noweli o SN, dlatego ostatnia wypowiedź szefowej KE jest zdumiewająca; że pojawiają się argumenty o takiej sile, na tym etapie - powiedziała prezydencka minister Małgorzata Paprocka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd Sąd Najwyższy Unia Europejska Komisja Europejska Andrzej Duda prezydent sądownictwo Ursula von der Leyen

Jacek Liziniewicz o utajnieniu procesu TVN: to zapowiedź tego, jak on się skończy

- Nic by nie stało na przeszkodzie, aby ten proces był jawny. Stało się jednak inaczej i myślę, że jest to zapowiedź tego, jak się skończy proces - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli także Marek Wróbel (Fundacja Republikańska) i Michał Piękoś ("Trybuna").
Zobacz więcej na temat:  TVN POLSKA społeczeństwo sąd Polskie Radio 24 mobbing prawo pracy sądownictwo