Polskie Radio
Section05
otyłość

Otyłość – problem, który dotyczy nas wszystkich. Jak walczyć z hejtem i wykluczeniem?

2,6 miliarda osób na świecie zmaga się z otyłością bądź nadwagą. Również w Polsce ten problem staje się coraz poważniejszy i dotyczy ok. 1/3 mieszkańców naszego kraju, w tym także dzieci. Kolejna edycja kampanii "Porozmawiajmy szczerze o otyłości” ma pomóc w zrozumieniu, że otyłość to choroba, i wspomóc osoby mierzące się z tego powodu z depresją, hejtem i wykluczeniem.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA otyłość choroba kampania robert kudelski wykluczenie społeczne Radosław Nałęcz Trójka

"W 2035 r. co czwarta osoba będzie zmagać się z otyłością". Zbliża się Światowy Dzień Otyłości

Otyłość staje się największym wzywaniem zdrowotnym, społecznym i ekonomicznym. W 2035 r. co czwarta osoba na świecie będzie zmagać się z otyłością - ostrzega Światowa Federacja Otyłości. 4 marca obchodzony jest Światowy Dzień Otyłości. Z tej okazji Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości we współpracy z Instytutem Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej opublikowało Kartę Praw Chorego na Otyłość.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie dieta otyłość cukier POLSKA społeczeństwo choroba

Fabryka hejtu. Tak przez lata PO dzieliła społeczeństwo na szczupłych i grubych, młodych i starych

Działacze Platformy Obywatelskiej od lat bezkarnie, w grubiański sposób atakują swoich politycznych przeciwników. Potrafią wytykać im np. nadwagę czy otyłość, jak zrobił to ostatnio poseł Sławomir Nitras, lub uczynić zarzut z podeszłego wieku czy niskiego wzrostu. Nie zauważają przy tym, że tak naprawdę antagonizują społeczeństwo i wpędzają ludzi w kompleksy.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nitras POLSKA otyłość nadwaga problemy społeczne Platforma Obywatelska

Dzieci w Polsce tyją najszybciej w Europie

Jak alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia, dzieci w Polsce tyją szybciej od swoich kolegów ze Starego Kontynentu. Problem z nadmierną masą ciała dotyczy 10 proc. małych dzieci do trzech lat, 30 proc. dzieci w wieku wczesnoszkolnym i 22 proc. młodzieży do 15. roku życia.  
Zobacz więcej na temat:  otyłość zdrowie dziecka zdrowie zdrowie i dieta kuchnia polska nowotwory nowotworowy cukrzyca narodowy fundusz zdrowia medycyna młodzież cukier cukierki słodycze słodkości nadwaga badania Światowa Organizacja Zdrowia WHO choroba

Otyłość międzypokoleniowa. Czy można się od niej uwolnić?

Ponad sześćdziesiąt procent Polaków ma problem z wagą powyżej normy. Co czwarte dziecko ma nadwagę lub otyłość. Czy otyli dziadkowie i rodzice to także otyłe dzieci? Bohaterka ostatniej Strefy Rodzica udowodniła, że zbyt duża waga przedstawicieli poprzednich pokoleń nie przesądza o losie najmłodszych członków rodziny. Swoją receptą na pokonanie otyłości podzielił się gość "Strefy Rodzica" w PR Dzieciom. 
Zobacz więcej na temat:  zdrowie zdrowe odżywianie zdrowie i dieta radio dla dzieci radio dla rodziców psychologia otyłość

Co jedzą dzieci, kiedy dorośli nie patrzą? Nawyki żywieniowe najmłodszych

Co jedzą nasze dzieci, kiedy tego nie widzimy? Wielu najmłodszych z chęcią sięga po słodycze, fast foody i gotowe kanapki. Do tego dochodzą kolorowe napoje gazowane. Obecnie nawet w małych sklepach znajdziemy wiele gotowych dań i przekąsek – tych słodkich, jak i słonych. Jak namówić dzieci do zdrowego żywienia? 
Zobacz więcej na temat:  dieta dzieci nawyki jedzenie zdrowie zdrowie dziecka zdrowie i dieta Tomasz Miara Trójka społeczeństwo nadwaga otyłość