Opowiadania erotyczne? "Kobiety mogą pisać równie odważnie jak mężczyźni"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 12:00
Po tworzeniu poezji przyszedł czas na erotyczne opowiadania? – Uważam, że to normalny kierunek rozwoju – śmieje się Katarzyna Miller, psycholog i poetka, autorka piosenek i filozofka, która właśnie opublikowała gorącą książkę "Słone ciasteczka. 10 opowiadań erotycznych".
Audio
  • O książce "Słone ciasteczka. 10 opowiadań erotycznych" opowiada jej autorka, Katarzyna Miller (Poranek OnLine/Czwórka)
Katarzyna Miller w Czwórce
Katarzyna Miller w CzwórceFoto: Aleksandra Górska

/

Pomysł pojawił się trzy lata temu, gdy Miller od jednej z gazet otrzymała propozycję, by napisać "coś ostrego na lato". – Wysłałam wówczas trzy opowiadania z dziesięciu, które zawarte są w tej książce – wspomina pisarka. – Choć wtedy ich nie wydano, pomysł zaczął kiełkować.

Zdaniem gościa "Poranka OnLine" bowiem na świecie od wielu lat normalnym jest, że kobiety o seksualności piszą równie odważnie, jak mężczyźni. Zwłaszcza, że jak przyznaje Miller, książki erotyczne pisze się po to, by przekraczać "własne progi" i pomagać innym dziewczynom przekraczać "ich progi".

– Dla mnie ważne jest, byśmy przestali się wstydzić tego, co jest fajne i naturalne – tłumaczy psycholog. – Bo z seks przeradza się w perwersje i zaczyna być z nami źle dopiero wówczas, gdy przestaje być "po prostu". Tymczasem jest on ważny w naszym życiu. A niektórzy uważają wręcz, że seks i pieniądze to dwa elementy, które rządzą światem.

Miller przyznaje zresztą, że seks jest także częstym problemem, z którym ma ona do czynienia w swojej praktyce lekarskiej. – Chodzi bardziej o pragnienie seksu  - mówi gość "Poranka OnLine" . – I o to, że ludzie nie potrafią o tym mówić, bo w większości polskich rodzin o seksie się nie rozmawia. Większość ludzi się tego wstydzi, to nasza zaszłość.

(kd)

Czytaj także

Kampania Przeciwko Homofobii: nie ma "gejowskiego lobby"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 09:58
17 proc. osób homoseksualnych spotyka się Polsce z przemocą fizyczną. – Ataki z bronią, popychanie, pobicia i próby gwałtu, szczególnie na lesbijkach i kobietach biseksualnych – wymienia Agata Chaber, prezes Kampanii Przeciwko Homofobii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aseksualizm - choroba, czy czwarta orientacja seksualna?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 12:00
Być może już niedługo aseksualizm zniknie z listy chorób, a stanie się pełnoprawną, czwartą orientacją seksualną? Choć walczą o to niektóre środowiska, lekarze są sceptyczni. - Brak popędu seksualnego nie jest naturalnym stanem organizmu, a więc jest chorobą - przekonują.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seks bez zobowiązań nie istnieje?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 08:48
Wakacje - czas, gdy łatwiej o nowe znajomości, przygody, a także o seks. To także okres, gdy wielu z nas pozwala sobie na więcej, niż zwykle. - Zawsze jedna ze stron może mieć nadzieję na stały związek - mówi Izabela Dziugieł, psycholog i seksuolog. - Dlatego "seks bez zobowiązań" może nas bardzo emocjonalnie poharatać.
rozwiń zwiń