Jak wybrać wodę, która będzie najzdrowsza?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 16:45
Wydawać by się mogło, że woda, to po prostu woda, że te mineralne niczym się od siebie nie różnią. Nic bardziej mylnego.
Audio
  • Która woda jest najzdrowsza? - materiał Martyny Ogonek (Poranek OnLine/Czwórka)
Jak wybrać wodę, która będzie najzdrowsza?
Foto: criswatk/sxc.hu/cc

Podczas wakacyjnych upałów dobrze jest pić nawet do trzech litrów wody dziennie. Dlatego w sklepach dostępnych jest mnóstwo wód butelkowanych. Niektóre dostępne są w całym kraju – inne tylko lokalnie. Co powinniśmy wiedzieć wybierając wody butelkowane, na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na ich kwalifikację - dzielimy je na wody źródlane, mineralne, lecznicze i stołowe. Warto wiedzieć, że nie każda woda jest odpowiednia dla każdego. Niektóre mogą zaszkodzić, np. kurowanie się wodami leczniczymi na własną rękę może się skończyć upośledzeniem czynności wątroby czy nerek.

– Jeśli ciężko pracujemy, albo uprawiamy dużo sportu, powinniśmy pić wody z minerałami, by uzupełniać utracone podczas wysiłku m.in. sód i chlorki – tłumaczy dietetyczka, Agnieszka Kruczewska. – Jeśli jednak często narażeni jesteśmy na stres, warto poszukać wody wysokozmineralizowanej z dużą ilością magnezu, który dobrze wpływa na układ nerwowy.

Okazuje się także, że podczas upałów najzdrowiej jest pić wody niegazowane, które szybciej i skuteczniej, od tych gazowanych, gaszą pragnienie.
(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka diety woda zdrowie
Czytaj także

Zdrowa dieta, seks, aplikacja na smartfona? Sposoby na odchudzanie

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 08:00
Na wiosnę wszyscy zaczynamy baczniej przyglądać się sobie w lustrze. Nagle okazuje się, że tu i ówdzie przybyło nam odrobinę ciała i należałoby "wziąć się za siebie". Jak powrócić do zgrabnej sylwetki?"
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skuteczna dieta bez wyrzeczeń? Sprawdź, co możesz zjeść

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 07:30
Słodycze to zmora zarówno osób odchudzających się, jak i prowadzących ich dietetyków. Mamy dla was smutną wiadomość: nie istnieją takie, które byłyby zupełnie zdrowe dla organizmu. – Każdy ich rodzaj, spożywany w nadmiarze, może prowadzić do otyłości – mówi Magdalena Ochnio, dietetyczka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dietetyk: na wakacjach all inclusive możesz przytyć nawet 3 kilo

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 12:30
Wakacje all inclusive i urlop nad morzem to najwięksi wrogowie szczupłej sylwetki. Co latem jeść, żeby nie przytyć - radzi dietetyczka, Magda Ochnio.
rozwiń zwiń