Zdrowa dieta, seks, aplikacja na smartfona? Sposoby na odchudzanie

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 08:00
Na wiosnę wszyscy zaczynamy baczniej przyglądać się sobie w lustrze. Nagle okazuje się, że tu i ówdzie przybyło nam odrobinę ciała i należałoby "wziąć się za siebie". Jak powrócić do zgrabnej sylwetki?"
Audio
  • Aplikacje mobilne, które pomogą ci schudnąć (4 do 4/Czwórka)
  • Jak skutecznie schudnąć? - sonda (4 do 4/Czwórka)
  • Agnieszka Ślusarska i Mateusz Jasiński o zdrowej diecie i trybie życia (4 do 4/Czwórka)
Każda aktywność, wysiłek fizyczny dają niepowtarzalną radość i energię
Każda aktywność, wysiłek fizyczny dają niepowtarzalną radość i energięFoto: Glow Images/East News

- Musimy jeździć na rowerze, jak najwięcej biegać - deklaruje słuchacz Czwórki w naszej sondzie. - Najlepiej stosować dietę "MŻ", czyli po prostu "mniej żreć" - pisze do nas inny. Kolejni wymieniają: ćwiczenia z hantlami, spożywanie sushi; polecają też czytanie etykiet na opakowaniach produktów spożywczych, które kupujemy. - Zdrowe odżywianie i przede wszystkim sen - podsumowuje inny słuchacz.

Zdaniem ekspertów jedną ze skutecznych metod chudnięcia jest… po prostu jedzenie. - Tylko trzeba wiedzieć, co jeść - mówi Agnieszka Ślusarska z Poradni Dietetycznej 4Line.pl. - Pomijanie posiłków to nie jest dobry sposób - dodaje. Nie warto też rzucać się na głęboką wodę i przystępować do trenowania triathlonu. - Pływanie, jazdę na rowerze i bieganie warto uprawiać, ale z pewnością nie wszystko na raz i nie codziennie - zaleca Mateusz Jasiński, redaktor naczelny Treningbiegacza.pl. - Sugerowałbym rozpoczęcie przygody ze sportem po prostu od biegania.

A więc od czego zacząć? Eksperci radzą, by zasięgnąć porady specjalisty. - Choćby po to, by zweryfikować swój aktualny sposób odżywiania i sprawdzić zapotrzebowanie energetyczne - mówi Ślusarska. - Poznamy także wówczas ewentualnie grożące nam choroby, które należy uwzględnić przy zmianie sposobu żywienia.

Tymczasem w walce o piękne ciało pomaga nam… technologia. Zbędne kalorie można odesłać przy pomocy smartfona i np. aplikacji "Zbędne kalorie”, wspierając tym samym Polski Czerwony Krzyż. By dowiedzieć się więcej, posłuchaj materiału materiału reporterskiego Beaty Kwiatkowskiej.

Dowiedz się więcej o e-dietach, zasadach, jakimi rządzi się prawdziwe, skuteczne odchudzanie, a także, jak walczyć z pokusami i… dlaczego świetną metodą na zrzucenie zbędnych kalorii jest seks, słuchając nagrań z audycji "4 do 4".

(kd)

Czytaj także

Nie trzeba szczotkować zębów przez 3 minuty!

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 14:37
3,8 % Polaków w ogóle nie myje zębów, aż 72 % nie stosuje się do rekomendowanych technik szczotkowania, a połowa naszych rodaków chodzi do dentysty tylko wtedy, gdy już poczuje ból w szczęce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chcesz być zdrowy? Jedz śniadania!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 08:00
Ten posiłek pomaga doładować baterie na cały dzień. - Rano powinniśmy zjadać nawet jedną trzecią tego, co pochłaniamy przez cały dzień - podkreśla Urszula Mijakoska, diet coach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

E-palenie - moda czy szansa na pozbycie się nałogu?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 15:00
Czy e-papieros pomaga palaczom, czy im szkodzi? Czy jest bezpieczny dla osób wokół? - do dziś nie wiadomo. Badania trwają, ale nie wygląda to dobrze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Porankowy test śniadaniowy: śniadanie w stylu brytyjskim

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 10:27
Parówki? Jajka sadzone? A może... zupa? Jaki jest najlepszy posiłek, dzięki któremu dobrze rozpoczniemy dzień? Trwa cykl "Porankowy Test Śniadaniowy"! Była ciabatta z pastą z awokado i omlet z dodatkami, a dziś przyszła pora na… śniadanie angielskie.
rozwiń zwiń