Wąsko w talii, szeroko poniżej: trendy na zimę 2012

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2011 10:00
Choć tegoroczna zima wcale nie ma jeszcze zamiaru się kończyć, projektanci ustalili już, co będziemy nosić w sezonie zimowym za rok. Szykuje się zasadniczy zwrot w modzie - zapowiada projektantka Dorota Zielińska.
Audio
  • Rozmowa z Dorotą Zielińską - projektantką mody

Projektanci mody zawsze wybiegają myślą w przyszłość, co oznacza, że kolekcje na następną zimę są już przygotowane. – Znowu będziemy nosić tweedy oraz bardzo szerokie spodnie, na przykład dzwony – mówi projektantka Dorota Zielińska. To zasadniczy zwrot w modzie. Do tej pory wszystko, co nosiliśmy, było bardzo wąskie i przylegające do ciała.

– Wychodzimy z bardzo wąskich legginsów i bardzo wąskich spodni i wchodzimy w nadal wąskie, jeśli chodzi o mężczyzn, a jeżeli chodzi o kobiety bardzo, bardzo, bardzo szerokie spodnie, w dzwony – mówi gość „Poranka” Czwórki. Szerokie będą nie tylko spodnie, ale także spódnice i sukienki. – Podkreślamy talię, a to, co od tali w dół, zostawiamy szeroko – tłumaczy Dorota Zielińska.

Zanim jednak w 2012 roku przebierzemy się w dzwony i szerokie spódnice, musimy sprostać trendom wyznaczonym na zbliżającą się wiosnę. Obowiązywały nas będą kurtki i spodnie typowe dla motocyklistów oraz gadżety wprost z mody punkowej. – Jeśli jednak ktoś nie lubi tego typu dodatków,  może pójść w stronę lat 70. lub lat 50. z rozłożystymi spódnicami i sukienkami – radzi projektantka.

Najbliższy sezon wiosna-lato zapowiada się więc w modzie bardzo kobieco, kolorowo i… skrajnie, skoro mamy połączyć lekkość i zwiewność stylu lat 50. i 70. z modą motocyklową.  Czy widok pary: chłopaka ubranego na punkowo i dziewczyny w spódnicy na wzór lat 50. będzie czymś powszechnym? – To jest bardzo fajny pomysł, bo to by nam rozruszało ulicę – twierdzi Dorota Zielińska. Natomiast o tekstylnych akcentach rodem z lat 80. należy definitywnie zapomnieć.

A co z tegorocznym karnawałem? Gość Czwórki przypomina: w karnawale powinniśmy błyszczeć, i to dosłownie!  – Dozwolone są wszelkie cekiny, tkaniny odbijające światło, z metalicznym połyskiem – mówi Dorota Zielińska.

Więcej informacji na temat mody w nadchodzących sezonach oraz rady, jak się ubrać na bal gangstera organizowany przez aktora Michała Milowicza, usłyszysz w rozmowie z gościem „Poranka” Czwórki. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ki/ŁSz

Zobacz więcej na temat: lata 70 mod moda
Czytaj także

Co każdy facet w szafie mieć powinien

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 16:28
Eleganckie buty bez udziwnień, kilka koszul, sportowa marynarka. W razie wątpliwości warto sięgać po klasykę. Oto - w pigułce - rady stylistki Wiganny Papiny dla mężczyzn.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katalog tekstylnych przewinień

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2011 13:07
Skarpety do sandałów, "spodnie hydraulika" i dodatki w jednym kolorze to najczęstsze odzieżowe "grzechy" popełniane przez Polaków – mówi stylistka Wiganna Papina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aktor-biznesmen powraca w "Metrze"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2011 12:00
Staram się, żeby mój poranek nie był porankiem kojota – mówi Michał Milowicz. Artysta obchodzi 20-lecie pracy scenicznej. Oprócz grania zajmuje się również biznesem.
rozwiń zwiń