Co każdy facet w szafie mieć powinien

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 16:28
Eleganckie buty bez udziwnień, kilka koszul, sportowa marynarka. W razie wątpliwości warto sięgać po klasykę. Oto - w pigułce - rady stylistki Wiganny Papiny dla mężczyzn.
Audio
Co każdy facet w szafie mieć powinien
Foto: SXC

Jeśli nie liczyć autentycznych fanów mody, mężczyźni w ogóle nie radzą sobie z doborem ubrań – ocenia stylistka Wiganna Papina. W „Magazynie” Czwórki radziła panom, co – oprócz bielizny – obowiązkowo powinno się znaleźć w męskiej szafie.

Najgorzej jest z butami. Za granicą zawsze umiem rozpoznać Polaków po ohydnych butach – ubolewa gość Justyny Dżbik. Tymczasem w sklepach nie brakuje eleganckich i ładnych butów w przystępnej cenie – dziwi się stylistka. – Jeśli ktoś nie wie, jakie buty są ładne, powinien zajrzeć do magazynów mody. Te supermarkowe i superdrogie buty na ogół szybko są podrabiane przez krajowe firmy i dostępne w sklepach w cenie 200-300 złotych – radzi Wiganna Papina.

Gość Justyny Dżbik nie zostawia suchej nitki na panach gustujących w butach w jaskrawych barwach lub malowanych we wzory. – Mężczyzna w czerwonych butach bądź w butach w panterkę to jest rzeźnia – ocenia. Kolorowe akcenty są, według Wiganny Papiny, dopuszczalne i na miejscu wyłącznie w przypadku butów sportowych. Te jednak nie nadają się na każdą okazję.

Na każdą okazję nada się natomiast półsportowa marynarka. Powinna mieć nowoczesny krój i dwa guziki oraz niezbyt szerokie klapy. Nie powinna być zbyt szeroka w ramionach, raczej dopasowana – podkreśla Wiganna Papina. Co się tyczy kolorów, od czerni lepszy może się okazać granat lub grafit; co do materiałów – gość Justyny Dżbik zgadza się na sztruks albo aksamit. Jak podkreśla, czarna aksamitna marynarka nada się doskonale na wyjście do teatru.

Co z koszulami? Absolutne minimum stanowi przynajmniej jedna biała, jedna błękitna. Warto mieć też koszulę sportową z kołnierzykiem przypinanym guzikami, do której nie trzeba nosić krawata, można natomiast założyć pod spód biały t-shirt. Stylistka lubi ponadto wracające do łask koszule w kratę. – Są bordo, zielone, granatowe i bardzo ładnie licują z urodą wielu młodzieńców – tłumaczy Wiganna Papina.

Wszystkim niezdecydowanym i niepewnym własnego stylu panom Wiganna Papina radzi sięgnąć po rozwiązania ponadczasowe. – Jeżeli ktoś nie wie, co mu pasuje lub co jest modne, niech uderza w klasykę. Wtedy nie będzie tak zwanej wtopy: te rzeczy były modne dziesięć lat temu i będą modne za dziesięć lat – podkreśla gość „Magazynu”.

Więcej z rozmowie Justyny Dżbik z Wiganną Papiną. Dźwięk i film znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ŁSz

Zobacz więcej na temat: Justyna Dżbik mod firma
Czytaj także

Ocieplacz grypowy sposobem na mróz

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2010 18:00
Jak zimą nie zmarznąć a jednocześnie wyglądać elegancko i sexy radzi stylistka Wiganna Papina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na wyprzedaż warto pójść rano

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2011 18:01
Jeśli ktoś nie lubi walki, kolejek, tłumu, na wyprzedaży się nie odnajdzie – ostrzega stylistka Wiganna Papina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zarostowy savoir-vivre

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 11:56
Prawnicy, politycy, czy agenci ubezpieczeniowi powinni być ogoleni, natomiast artyści mogą pozwolić sobie na kilkudniowy zarost – radzi coach wizerunku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pinnawela jest weganką

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2011 12:19
Żaden dorosły ssak nie pije mleka - zauważa wokalistka Paulina Przybysz, prywatnie weganka i matka, a od niedawna dziennikarka Czwórki!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pinnawela jest weganką

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2011 12:19
Żaden dorosły ssak nie pije mleka - zauważa wokalistka Paulina Przybysz, prywatnie weganka i matka, a wkrótce również dziennikarka Czwórki!
rozwiń zwiń