Książka - najlepszy przyjaciel pasażera

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 12:20
"Dobry zwyczaj: pożyczaj, pożyczaj". I koniecznie się wymieniaj. Mowa oczywiście o bookcrossingu, który odważnie wkroczył do wagonów Polskich Kolei Państwowych.
Książka - najlepszy przyjaciel pasażera
Foto: Glow Images/East News

We wtorkowym "Poranku OnLine" opowiemy o akcji "Książka w podróży" w pociągach PKP i sprawdzimy, jak zapowiada się festiwalowy rozkład jazdy w Europie w najbliższych dniach.

Odwiedzimy też kolejną miejscowość w ramach naszej akcji "Drogowskazy Czwórki", a w studiu zagoszczą pomysłodawcy spektaklu tanecznego "Roots".

Premierowo pojawi się u nas również artysta stand up'owy, komik Lotek, który co tydzień będzie komentował otaczającą nas rzeczywistość w cyklu felietonów radiowych "Lotek uprzejmie donosi".

Na "Poranek OnLine" we wtorek, 20 sierpnia zaprasza Kuba Kukla. Startujemy już o godzinie 6.00.

Czytaj także

Dorota Sidor: zależało mi na dynamice, a nie faktografii

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 10:00
"Gdzie jest wydra? - czyli śledztwo w Wilanowie" - książka Doroty Sidor prowadzi nas po zakamarkach pałacu w Wilanowie - letniej siedzibie króla, a wędrujemy w poszukiwaniu wydry - królewskiego pupila.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Specjalistka od książek, które patroszą duszę

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2013 19:22
Z wykształcenia biolożka, napisała doktorat z genetyki bakterii. Teraz Kaja Malanowska też pisze, a w swoich książkach po mistrzowsku łączy nieprzeciętną wnikliwość z dobrą, zrozumiałą konstrukcją tekstu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Opowiadania erotyczne? "Kobiety mogą pisać równie odważnie jak mężczyźni"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 12:00
Po tworzeniu poezji przyszedł czas na erotyczne opowiadania? – Uważam, że to normalny kierunek rozwoju – śmieje się Katarzyna Miller, psycholog i poetka, autorka piosenek i filozofka, która właśnie opublikowała gorącą książkę "Słone ciasteczka. 10 opowiadań erotycznych".
rozwiń zwiń