X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O której kury chodzą spać?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2011 15:04
Mówi się, że człowiek czasem chodzi się spać z kurami (czyli bardzo wcześnie). Czy tak jest rzeczywiście? Jak wygląda dzień i noc każdej kokoszki? Sprawę zbadaliśmy w Czwórce.
Audio

- Sygnałem do snu jest dla każdej kury zmiana intensywności światła - tłumaczy Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego Zoo. Nioski żyją w zgodzie z prawami natury. Chodzą spać tak, jak większość gospodarzy na wsi, czyli wtedy, kiedy robi się ciemno, a budzą się ze wschodem słońca.

W ciągu roku kury nie wysypiają się jednak równomiernie. Zimą śpią długo, a latem zdecydowanie krócej. To dlatego, że gdy jest ciepło, noce są znacznie krótsze.

- Czasem, w ciągu letniego dnia kury ucinają sobie drzemki na słońcu. bo są zwyczajnie niewyspane. Za to zimą śpią długo, są rześkie, intensywnie sobie żerują. Jest chłodniej, to też je stymuluje do życia - mówi dyrektor Zoo.

 

usc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kurza zemsta na nocnym drapieżniku

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2010 15:48
Przysłowiowy lis w kurniku nie musi mieć łatwo. Udowodniły to kury z Basildon w hrabstwie Essex, które zadziobały na śmierć nocnego intruza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec zadawania cierpień kurom! Happening Klubu Gaja w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 16:54
Przedstawiciele organizacji złożyli list w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w którym wzywają rząd do zaniechania prób odroczenia terminu obowiązywania zakazu stosowania nieulepszonych klatek w chowie kur niosek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tymon Tymański: my jesteśmy trochę przeklęci

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 13:00
Jedną z gwiazd tegorocznego OFF Festivalu w Katowicach był Tymon Tymański i reaktywowany na tę okoliczność zespół Kury. Muzycy zagrali m. in. materiał ze swojej płyty pt. "P.O.L.O.V.I.R.U.S.".
rozwiń zwiń