O której kury chodzą spać?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2011 15:04
Mówi się, że człowiek czasem chodzi się spać z kurami (czyli bardzo wcześnie). Czy tak jest rzeczywiście? Jak wygląda dzień i noc każdej kokoszki? Sprawę zbadaliśmy w Czwórce.
Audio

- Sygnałem do snu jest dla każdej kury zmiana intensywności światła - tłumaczy Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego Zoo. Nioski żyją w zgodzie z prawami natury. Chodzą spać tak, jak większość gospodarzy na wsi, czyli wtedy, kiedy robi się ciemno, a budzą się ze wschodem słońca.

W ciągu roku kury nie wysypiają się jednak równomiernie. Zimą śpią długo, a latem zdecydowanie krócej. To dlatego, że gdy jest ciepło, noce są znacznie krótsze.

- Czasem, w ciągu letniego dnia kury ucinają sobie drzemki na słońcu. bo są zwyczajnie niewyspane. Za to zimą śpią długo, są rześkie, intensywnie sobie żerują. Jest chłodniej, to też je stymuluje do życia - mówi dyrektor Zoo.

 

usc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kurza zemsta na nocnym drapieżniku

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2010 15:48
Przysłowiowy lis w kurniku nie musi mieć łatwo. Udowodniły to kury z Basildon w hrabstwie Essex, które zadziobały na śmierć nocnego intruza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec zadawania cierpień kurom! Happening Klubu Gaja w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 16:54
Przedstawiciele organizacji złożyli list w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w którym wzywają rząd do zaniechania prób odroczenia terminu obowiązywania zakazu stosowania nieulepszonych klatek w chowie kur niosek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tymon Tymański: my jesteśmy trochę przeklęci

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 13:00
Jedną z gwiazd tegorocznego OFF Festivalu w Katowicach był Tymon Tymański i reaktywowany na tę okoliczność zespół Kury. Muzycy zagrali m. in. materiał ze swojej płyty pt. "P.O.L.O.V.I.R.U.S.".
rozwiń zwiń