Mózg w oczach?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 06:00
Gorsze działanie mózgu widać po oczach. Z tęczówki oka jesteśmy w stanie odczytać ogólny stan zdrowia.
Audio
  • Kasia Węsierska o odczytywaniu stanu zdrowia z tęczówki

Oceną stanu zdrowia na podstawie oczu zajmuje się specjalna dziedzina medycyny zwana irydologią.

– Odczytujemy stan zdrowia z tęczówki oka, czyli kolorowej części oka - mówiła w "Czwórce" jedna z irydolożek. Pozwala ona określic ogólny stan zdrowia, predyspozycje do pewnych chorób, lub choroby przebyte. Metoda ta bardzo często stosowana jest w profilaktyce - tłumaczyła.

Na naszej tęczówce znajdują się obszary, w których możemy zlokalizować każdy narząd naszego organizmu, w tym także mózg. Jak objawiają się jego schorzenia?

 - Pojawiają się przebarwienia, dodatkowe kolory, zmiany kształtów włókien. Na tej podstawie, łącząc objawy kliniczne, można określić dość dokładnie ogólny stan zdrowia pacjenta - mówiła rozmówczyni Kasi Węsierskiej.

Więcej na temat irydologii dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: Czwórka NAUKA
Czytaj także

Stres zaraźliwy jak katar!

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2012 20:00
Jeśli w pracy, w domu lub w bliskim otoczeniu masz wokół siebie osoby, które narzekają, są marudne i zestresowane - koniecznie się ich wystrzegaj. Możesz się zarazić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wybieramy perfumy dopasowane do genotypu?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2012 14:53
A więc adekwatne do woni ciała i układu odpornościowego – twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Karola w Pradze. Podświadomie nie chcemy bowiem maskować swojego naturalnego zapachu, lecz by go uwydatniać.
rozwiń zwiń