Taniec to sport, w którym odnosimy sukcesy!

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 16:30
Zwyczajowo przyjęło się mówić, że piłka nożna to nasz sport narodowy. Szkoda tylko, że od lat nie odnosimy w tej dziedzinie żadnych sukcesów. Tymczasem w tańcu towarzyskim zdobywamy najwyższe trofea. Może najwyższy czas zmienić naszą "ulubioną" dyscyplinę?
Audio
  • Reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej "Jeżeli wolą piłkarzy..." (Czwórka/4 do 4)
Polski taniec towarzyski cieszy się renomą na całym świecie
Polski taniec towarzyski cieszy się renomą na całym świecieFoto: Glow Images/East News

Młodzi Polacy osiągają duże sukcesy międzynarodowe w tańcu towarzyskim. Mamy wicemistrzów świata w tańcach latynoamerykańskich. Na wysokich miejscach w świecie jest wiele par. Potem już o nich nie słychać. Wyjeżdżają z Polski, aby reprezentować inne kraje. U nas nikt ich nie wspiera, nie docenia ogromnego wysiłku, jaki wkładają w swoją pasję. Mało kogo obchodzą mordercze treningi. A o sukcesach wcale się nie mówi. Inni młodzi sportowcy mogą liczyć na stypendia sportowe. A tancerze? Zdaniem Ministerstwa Sportu nie reprezentują Polski. Czy na pewno?

Historie utalentowanych tancerek i tancerzy z Polski, którzy świetnie radzą sobie w wielkim świecie przedstawiła w swoim reportażu "Jeżeli wolą piłkarzy..." Urszula Żółtowska-Tomaszewska. Reportaż powstał w Studiu Dokumentu i Reportażu Polskiego Radia.

Czytaj także

Seniorzy i młodzi łączą siły w twórczym działaniu

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 16:00
Grupa działająca przy Bielańskim Ośrodku Kultury realizuje działania społeczne w ramach grupy międzypokoleniowej, a jedną z jej inicjatyw jest Teatr Form.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jesień życia nie musi być nudna!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 16:40
Pamiętają jak wyglądało życie bez smartfona i Facebooka, ale chcą też twórczo odnaleźć się we współczesnym świecie. W tym celu dla seniorów z warszawskiego Żoliborza stworzono warsztaty artystyczne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Senior w sieci jak ryba w wodzie

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 08:00
Choć większość swojego życia spędzili poza siecią, dziś seniorzy chętnie korzystają z internetu. Pomagają im w tym tym wykwalifikowani wolontariusze, którzy prowadzą organizowane przez fundacje i szkoły wyższe.
rozwiń zwiń