Imponujący stadion Mediolanu

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 19:00
Mediolan kojarzy się z operą i modą. Warto zauważyć, że właśnie tam znajduje się jeden z największych obiektów sportowych świata - stadion im. Giuseppe Meazzy.
Audio
  • O mediolańskim stadionie opowiadają Adrian i Paulina - materiał Bartłomieja Oleka (Czwórka/4 do 4)
Stadion AC Milan - San Siro
Stadion AC Milan - San SiroFoto: Wikipedia/Alessandro Mogliani

Budowę tego obiektu sportowego rozpoczęto w 1925 roku w dzielnicy San Siro, stąd też nazwa stadionu używana przez lata. Dziś nosi on imię: Giuseppe Meazzy, słynnego gracza Interu i Milanu.

Pierwszy mecz na tym stadionie został rozegrany 19 września 1926 roku, obejrzało go 35 tysięcy widzów. Inter pokonał Milan 6:3. Dziś stadion, po kilku przebudowach, może pomieścić około 85 tysięcy kibiców.

Adrianowi i Paulinie, turystom ze sportowym zacięciem, udało się zwiedzić mediolański obiekt sportowy. - Trybuny robią ogromne wrażenie. Byłem wcześniej na Stadionie Narodowym i nie spodziewałem się, że to się może tak różnić - mówi Adrian. - San Siro jest naprawdę imponujący - dodaje Paulina.
- Miałam to szczęście, że trafiłam na mecz Ligii Mistrzów. Przed stadionem było dużo ludzi i można było sobie kupić pamiątki, wszystko było obwieszone szalikami - wspomina turystka.

Ze stadionem związane jest także muzeum, gdzie można zobaczyć mnóstwo ciekawych gadżetów, koszulki, korki, piłkę, którą Milan grał pierwszy finał, liczne pamiątki z istnienia klubu, puchary a nawet woskowe figury znanych włoskich piłkarzy.

Rozmówcy Bartłomieja Oleka wspominają, że najszczęśliwsi podczas zwiedzania byli mali turyści, chłopcy, którzy marzą o piłkarskiej karierze.

San Siro jest jednym z 27 europejskich stadionów ocenionych na 5 gwiazdek przez UEFA.

(pj/kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Piłka nożna SPORT

Czytaj także

Nowe prawo nie zmieni mentalności kibola. Trzeba odwagi i konsekwencji

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 11:45
Wojna z polskimi kibolami ciągnie się jak "Moda na sukces". Jesteśmy świadkami kolejnych afer i ciągłe bezradności przedstawicieli władz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Euro 2020. "Polska potrzebuje wielkich imprez sportowych"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 15:30
Dziennikarz sportowy Adam Godlewski i rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski przekonywali w radiowej Czwórce, że Polska ze wszystkich sił powinna ubiegać się o współorganizację Euro 2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piękniejsza strona futbolu

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 16:00
5 kwietnia w Warszawie odbędzie się turniej "Polska Piłka jest Kobietą". Wystąpi w nim między innymi drużyna Diamonds United, której zawodniczki - Zuza Zychowicz i Magda Dębińska - gościły w Czwórce.
rozwiń zwiń