Euro 2020. "Polska potrzebuje wielkich imprez sportowych"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 15:30
Dziennikarz sportowy Adam Godlewski i rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski przekonywali w radiowej Czwórce, że Polska ze wszystkich sił powinna ubiegać się o współorganizację Euro 2020.
Audio
  • Euro 2020 - czy potrafilibyśmy powtórzyć sukces z ubiegłego roku? – rozmowa z Jakubem Kwiatkowskim, rzecznikiem PZPN, oraz Adamem Godlewskim z magazynu "Piłka nożna" (4 do 4/Czwórka)
  • Co dała Polsce organizacja Euro 2012? – sonda wśród słuchaczy Czwórki (4 do 4/Czwórka)
  • Wspomnienia z Euro 2012 (4 do 4/Czwórka)
Jakub Kwiatkowski (L) i Adam Godlewski (C)
Jakub Kwiatkowski (L) i Adam Godlewski (C)Foto: Polskie Radio

Stadion Narodowy w Warszawie i Stadion Śląski w Chorzowie zostały w zeszłym tygodniu oficjalnie zgłoszone przez PZPN do UEFA, jako polskie kandydatury do współorganizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej - Euro 2020. Przypomnijmy, że turniej będzie miał nową formułę i odbędzie się w trzynastu krajach, z których każdy udostępni jeden stadion.

Adam Godlewski z tygodnika "Piłka nożna" mówił w radiowej Czwórce, że warto walczyć o Euro 2020. Zdaniem dziennikarza, nie po to budowaliśmy stadiony na Euro 2012, aby z nich nie korzystać.

- Te stadiony mają również swoje problemy, głównie związane z utrzymaniem obiektów. Także każda impreza, każdy ruch, który się na nich odbywa jest absolutnie godny zachodu - zaznaczył gość Czwórki.

Podobnego zdania jest rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski, który stwierdził, że przy każdej nadarzającej się okazji trzeba organizować w Polsce jak największe sportowe imprezy. Rzecznik PZPN przypomniał także, że przy okazji Euro 2012 Warszawa otrzymała prawa do organizacji finału Ligi Europy w 2015 roku.

- To jest najlepszym dowodem na to, że UEFA widziała jak Polska zorganizowała mistrzostwa Europy, powierzając nam organizację tak ważnego meczu - mówił gość Czwórki.

Co dobrego zostało po Euro 2012?

Adam Godlewski jest przekonany o tym, że kibice tłumnie zapełnią trybuny, mimo tego, że dziś prognozy nie są zbyt optymistyczne. Wystarczy przypomnieć niedawny mecz Lechii Gdańsk z FC Barceloną.

- Stadiony nie zapełniają się, bo nie ma wyniku sportowego, nie ma europejskich pucharów w Gdańsku, na które się czeka. To system naczyń połączonych - stwierdził dziennikarz.

Jakub Kwiatkowski wyjaśnił natomiast i przypomniał kibicom, że w przypadku Euro 2020, gospodarz nie ma automatycznej gwarancji zagrania na mistrzostwach Europy. - W związku z tym, że jest 13 gospodarzy, nie ma takiej możliwości - podkreślił rzecznik PZPN.

Posłuchaj całej rozmowy z Adamem Godlewskim i Jakubem Kwiatkowskim.

mr

Czytaj także

Euro 2020 w Polsce? UEFA podała harmonogram przygotowań

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 18:18
Obradujący w Sofii Komitet Wykonawczy UEFA przedstawił harmonogram przygotowań do piłkarskich mistrzostw Europy 2020, które odbędą się w 13 miastach całego kontynentu. Gospodarza poznamy we wrześniu 2014 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jerzy Dudek: golf to moja nowa miłość

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 14:28
Jerzy Dudek, jeden z najlepszych bramkarzy w historii polskiego futbolu zostaje... golfistą. – Piłka nożna jest jak narkotyk, nie mogę bez niej żyć – mówi Czwórce Jerzy Dudek. – By na chwilę oderwać się od futbolu, gram w golfa. Tu też jest piłka, też jest cel, czyli wbicie jej do dołka. Są tu także emocje i niezwykła bliskość natury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe prawo nie zmieni mentalności kibola. Trzeba odwagi i konsekwencji

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 11:45
Wojna z polskimi kibolami ciągnie się jak "Moda na sukces". Jesteśmy świadkami kolejnych afer i ciągłe bezradności przedstawicieli władz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Euro 2020: Belgia wystawia Brukselę do walki o organizację

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 18:15
Kandydatura Brukseli została zgłoszona przez Belgijski Związek Piłkarski do współorganizacji mistrzostw Europy w 2020 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Euro 2020: Francja postawiła na kandydaturę Lyonu

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 21:23
Francuska Federacja Piłkarska (FFF) zgłosiła kandydaturę Lyonu do współorganizacji mistrzostw Europy w 2020 roku.
rozwiń zwiń