Papua Nowa Gwinea - kraj, o którym wciąż nic nie wiemy

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 11:32
Papua Nowa Gwinea to jeden z ostatnich dzikich lądów, na których pojawili się Europejczycy. W poniedziałkowej audycji "4 do 4" spróbujemy odkryć kolejne tajemnice tego kraju.
Rdzenny mieszkaniec Papui Nowej Gwinei
Rdzenny mieszkaniec Papui Nowej GwineiFoto: en.wikipedia.org/Jon Radoff

Wprawdzie kraina została odkryta już w XVI wieku, jednakże przez kolejnych kilkaset lat pozostawała niezbadana. O ile dotarcie do wybrzeża nie sprawiło najwyraźniej problemu pierwszym żeglarzom, wnętrze wyspy skrywało swoje tajemnice jeszcze przez długi czas. I wciąż skrywa.

O niedostępnych górskich lasach, nieznanych dotąd gatunkach zwierząt i rzekomych kanibalistycznych praktykach tubylców porozmawiamy w audycji "4 do 4". Dowiemy się także, jak zostać wolontariuszem w tej nieznanej krainie.

Odwiedź z nami najciekawsze miejsca na ściecie <<<

Zapraszamy na arcyciekawą wyprawę do Papui Nowei Gwinei już w poniedziałek, po godz. 15.00.

Czytaj także

Wakacje za bezcen - to jest możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 11:30
Tanie bilety lotnicze, niższa taryfa roamingowa i oferty last minute. Podpowiadamy co zrobić, żeby spędzić wakacje życia i nie zbankrutować.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak kupić dobre okulary przeciwsłoneczne?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 19:00
Okulary przeciwsłoneczne można kupić praktycznie wszędzie - nie tylko w salonach optycznych, ale także na stacjach benzynowych, w sklepach odzieżowych i na bazarowych straganach. Tymczasem takie tanie okulary rzadko spełniają właściwie swoją funkcję i chronią oczy przed promieniami słonecznymi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Balaton - węgierskie morze, nad które warto się wybrać

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 12:00
Woda, muzyka, piękna pogoda - to wszystko sprawia, że miasteczka nad węgierskim Balatonem, to wymarzone miejsca na wakacyjny wyjazd. - Powoli w Polsce wraca moda na spędzanie urlopu nad tym jeziorem - przekonuje Gaspar Keresztes z Węgierskiego Instytutu Kultury.
rozwiń zwiń