Edukacja seksualna młodych to przestępstwo?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 18:00
W ramach edukacji seksualnej przekazuje się wiedzę, między innymi o anatomii człowieka pod względem różnic płci i antykoncepcji, jak i o pięknie oraz niebezpieczeństwach związanych z seksem.
Edukacja seksualna młodych to przestępstwo?
Foto: East News/Glow Images

Młodzi Polacy coraz wcześniej rozpoczynają współżycie, nie będąc do tego kompletnie przygotowanym w zakresie teorii. Niewiedza młodzieży może zagrażać ich zdrowiu, bowiem nie mają pojęcia o chorobach przenoszonych drogą płciową. Beztroski akt seksualny to również oczywiste ryzyko niechcianej ciąży.

Czytaj także: Seks nastolatków - edukacja seksualna nastolatków jest potrzebna?<<<

Czy wejdą nowe przepisy w myśl których rodzic, który da swojemu piętnastoletniemu dziecku prezerwatywę lub tabletkę antykoncepcyjną, w najlepszym wypadku dostanie grzywnę, a w najgorszym pójdzie do więzienia?

Aby się o tym dowiedzieć, serdecznie zapraszamy na audycję "4 do 4" we wtorek, 12 sierpnia, od godziny 13:00 do 16:00.

bc, ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niech czterolatek wie, co to seksualność!

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 15:00
Edukacja seksualna jest potrzebna - w tej kwestii eksperci są zgodni. Wątpliwości pojawiają się, gdy pytamy, od kiedy zacząć uczyć i kto ma być nauczycielem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gimbaza czy geniusze? Polscy gimnazjaliści są najmądrzejsi w Europie!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 12:00
Wbrew powszechnej opinii polscy gimnazjaliści okazali się być jednymi z najlepszych w przeprowadzanym na całym świecie teście wiedzy 15-latków. Tylko czy to na pewno dowód na to, że polepszyła się jakość naszej edukacji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak młodzi ludzie rozmawiają o seksie

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 15:00
Jedni, rozmawiając o seksie, są otwarci, inni bardzo skryci. Młodsze pokolenie mówi o nim znacznie bardziej swobodnie niż kilkadziesiąt lat temu. W audycji "4 do4" , wraz z Izabelą Dziugieł, seksuologiem i psychologiem oraz Agatą Loewe, psychologiem i psychoterapeutką, przełamaliśmy tabu.
rozwiń zwiń