Maroko to atrakcyjny kierunek też jesienią i zimą

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 18:00
Nie wszystkim udało się latem wyjechać na upragniony wyjazd wakacyjny. Jeśli ktoś urlop zaplanował na jesień albo początek przyszłego roku, spokojnie może rozważyć Maroko jako punkt docelowy wyjazdu.
Audio
  • Mateusz Knol, pilot wycieczek, opowiedział o plusach i minusach wyprawy do Maroko w okresie jesiennym i zimowym (Czwórka/4 do 4)
Targ w Marrakeszu
Targ w MarrakeszuFoto: Stijn Spijker/Flickr/CC by 2.0 (fragm.)

Nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu, że Maroko to doskonałe miejsce na późne wakacje. Mateusz Knol, pilot wycieczek znający ten afrykański kraj jak własną kieszeń, poleca to rozwiązanie. - To nawet w styczniu jest atrakcyjny kierunek, tylko trzeba zawczasu się zdecydować, jaki jest cel naszej podróży. Czy zależy nam na tym, żeby leżeć na plaży i odpoczywać z pomocą biura, które załatwi za nas wszystkie formalności, czy też decydujemy się załatwiać wyjazd na własną rękę - zauważył.
PRZECZYTAJ: Sahara rowerzystom niestraszna. Maroko od innej strony

Ta deklaracja jest niezwykle ważna, bo nawet w Maroku możemy zetknąć się z... siarczystymi mrozami. - Kiedyś w styczniu zanotowano tam blisko 30 stopni na minusie, ale było to oczywiście w tamtejszych górach - przestrzegł. Dodał przy okazji, że jest to po prostu urok tego kraju. - Spacerując w zimowych miesiącach po Marrakeszu czy Fezie mamy do czynienia z pięknym, intensywnym słońcem, aż prosi się o zdjęcia. Jest ciepło i przyjemnie. Ale gdy tylko wejdziemy do cienia, natychmiast zaczynamy się trząść - uprzedził.
ZOBACZ TEŻ: Przemierzyć Afrykę autem? Da się!

Gdy mowa jest jednak o kurortach nad Oceanem Atlantyckim, nawet w styczniu można trafić na warunki idealne do kąpieli. - Mi zdarzyło się tam kąpać właśnie wtedy, a woda miała ok. 20 stopni. To zależy od tego, jak ciepłe jest lato, jak układają się prądy. Trzeba śledzić prognozy - sugerował Knol. Warto jednak pamiętać, że wyjazdy do Maroka są obecnie droższe niż kilka lat wcześniej.
O czym jeszcze powinniśmy wiedzieć i pamiętać decydując się na jesienny lub zimowy wyjazd do Maroko? O tym w nagraniu audycji "4 do 4".
ac/mp

Czytaj także

Kenia, Kongo - wyprawa tam nie jest tania, ale... warto

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 11:10
Środkowa Afryka to kierunek niezbyt często oblegany przez turystów i mało promowany przez biura podróży. Tymczasem okazuje się, że wysiłek, związany z organizacją takiej wyprawy jest naprawdę opłacalny. Bo w Kenii, czy Kongo jest naprawdę pięknie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świat Afryki, którą rządzi natura

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 18:00
Hakuna matata to znaczy, że nie ma problemu. Bara Bara to ulica. Świat w języku suahili wygląda inaczej. To świat Afryki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Autem przez Afrykę. "Ta podróż wiele mnie nauczyła"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 17:00
Marcin Złomski postanowił przemierzyć całą Afrykę 19-letnim samochodem osobowym. I udało mu się. Wraz z żoną pokonał w ten sposób niemal 20 tys. kilometrów. - To była niezwykła przygoda - wspomina w Czwórce.
rozwiń zwiń