X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świat Afryki, którą rządzi natura

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 18:00
Hakuna matata to znaczy, że nie ma problemu. Bara Bara to ulica. Świat w języku suahili wygląda inaczej. To świat Afryki.
Audio
  • Lech Potyński wspomina motorową podróż po Afryce (4 do 4/ Czwórka).
  • Monika Witkowska o podróży na szczyt Kilimandżaro (4 do 4/ Czwórka).
Tanzania
TanzaniaFoto: Glow Images/East News

Celem podróży Moniki Witkowskiej, już po raz trzeci, było Kilimandżaro.
- To góra, która nie jest technicznie trudna, ale trzeba pamiętać o kilku podstawowych kwestiach - należy chodzić wolno, dużo pić i słuchać swojego organizmu, by wyczuć moment na granicy ryzyka. Kryzys przechodzi prawie każdy. Ważne jest by wzajemnie się motywować - opowiada gość audycji "4 do 4".
By dotrzeć do Kilimandżaro Monika Witkowska odbyła podróż z Kenii do Tanzanii. To okazja do spotkania z miejscową ludnością i zwierzętami. - Dla ludzi jesteśmy przede wszystkim białymi turystami. Duża grupa oznacza duże pieniądze. Pojedyncze osoby są traktowane bardziej jak miejscowi. Tutaj widać różnice w cenie.
W pojedynkę trudniej jest zorganizować taki wyjazd pod względem logistycznym. Afryka, to nie jest teren łatwy do podróżowania.
- Tam wszystko chce cię zjeść: od tubylców, po najmniejsze mrówki - żartuje Lech Potyński, który Afrykę zwiedził na motorze. Ze swojej podróży wspomina kamping w okolicach Wodospadów Wiktorii. - Dowiedzieliśmy się, że jedno miejsce namiotowe kosztuje czterdzieści dolarów od osoby. Dużo. Dlatego postanowiliśmy rozbić się gdzieś niedaleko, w poczuciu, że wszędzie jest tyle wolnej przestrzeni. Jednak wybrane przez nas pole okazało się wodopojem słoni. Miejscem spotkań krokodyli. Szybko wróciliśmy na kamping. Tam z przyrodą nie ma żartów - wspomina Lech Potyński.

jl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kenia, Kongo - wyprawa tam nie jest tania, ale... warto

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 11:10
Środkowa Afryka to kierunek niezbyt często oblegany przez turystów i mało promowany przez biura podróży. Tymczasem okazuje się, że wysiłek, związany z organizacją takiej wyprawy jest naprawdę opłacalny. Bo w Kenii, czy Kongo jest naprawdę pięknie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Leszczyński: Europejczycy nie rozumieją Afrykanów

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 13:44
Książka Adama Leszczyńskiego "Zbawcy mórz" powstała z fascynacji. Autor przytaczanymi historiami próbuje rozprawić się ze stereotypem dotyczącym Afrykanów.
rozwiń zwiń