Polskie Radio
Section05
Kilimandżaro

Kilimandżaro – szczyt Aleksandra Doby. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Aleksander Doba – wybitny polski podróżnik, który jako pierwszy człowiek na świecie samotnie przemierzył kajakiem Atlantyk. Zrobił to trzykrotnie! Niespodziewanie zmarł 22 lutego tego roku, tuż po wejściu na szczyt Kilimandżaro, najwyższej góry Afryki. Zdobycie jej było jego marzeniem. Posłuchaj reportażu Małgorzaty Wosiek! 
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Aleksander Doba Kilimandżaro reportaż Trójka

Wulkanistki, które pokonują swoje słabości

Mają cele, które bywają odległe. Były już na Pico El Teide, Kilimandżaro i Araracie. Działają i spotykają się od 11 lat, by pielęgnować międzypokoleniowe więzi. Same wspaniałe kobiety w różnym wieku i różnych zawodów. Teraz chcą się znaleźć w ogniu wulkanów. Jak silna może być kobieca przyjaźń i jak dążą do realizacji swoich planów opowiedzą panie ze Stowarzyszenia Kilimandżaro. 
Zobacz więcej na temat:  Kilimandżaro podróże Zbigniew Krajewski Małgorzata Raducha STYL ŻYCIA

Projekt u podnóży Kilimandżaro. Polska pomoc dla Tanzanii

W 2050 roku w Afryce będzie mieszkać dwa razy więcej ludzi niż dziś. Według ONZ, populacja kontynentu wyniesie 2,5 miliarda. Dynamiczny wzrost liczby ludności ma ogromny wpływ na środowisko i życie mieszkańców. Tak jest m.in. w Tanzanii, w Afryce Wschodniej. Jak przekonują jednak tanzańscy aktywiści - "rozwój nadchodzi!". Na tej drodze wspierają ich Polacy.
Zobacz więcej na temat:  Afryka Tanzania TYLKO U NAS ochrona przyrody Kilimandżaro

Projekt, który ma uratować bogactwo Kilimandżaro

W Afryce mieszka obecnie 1,2 mld mieszkańców. ONZ szacuje, że w 2050 ta liczba podwoi się. Afryka to pod względem demograficznym to nie tylko najszybciej rozwijający się kontynent, ale także najmłodszy. 60 proc. populacji ma poniżej 25 lat. Dynamiczna demografia to dla Afrykańczyków szansa, ale także wyzwanie w zakresie edukacji, wyżywienia, a także ochrony środowiska.
Zobacz więcej na temat:  Afryka ochrona przyrody Kilimandżaro TYLKO U NAS