X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Kilimandżaro

Wulkanistki, które pokonują swoje słabości

Mają cele, które bywają odległe. Były już na Pico El Teide, Kilimandżaro i Araracie. Działają i spotykają się od 11 lat, by pielęgnować międzypokoleniowe więzi. Same wspaniałe kobiety w różnym wieku i różnych zawodów. Teraz chcą się znaleźć w ogniu wulkanów. Jak silna może być kobieca przyjaźń i jak dążą do realizacji swoich planów opowiedzą panie ze Stowarzyszenia Kilimandżaro. 
Zobacz więcej na temat:  Kilimandżaro podróże Zbigniew Krajewski Małgorzata Raducha STYL ŻYCIA

Projekt u podnóży Kilimandżaro. Polska pomoc dla Tanzanii

W 2050 roku w Afryce będzie mieszkać dwa razy więcej ludzi niż dziś. Według ONZ, populacja kontynentu wyniesie 2,5 miliarda. Dynamiczny wzrost liczby ludności ma ogromny wpływ na środowisko i życie mieszkańców. Tak jest m.in. w Tanzanii, w Afryce Wschodniej. Jak przekonują jednak tanzańscy aktywiści - "rozwój nadchodzi!". Na tej drodze wspierają ich Polacy.
Zobacz więcej na temat:  Afryka Tanzania TYLKO U NAS ochrona przyrody Kilimandżaro

Projekt, który ma uratować bogactwo Kilimandżaro

W Afryce mieszka obecnie 1,2 mld mieszkańców. ONZ szacuje, że w 2050 ta liczba podwoi się. Afryka to pod względem demograficznym to nie tylko najszybciej rozwijający się kontynent, ale także najmłodszy. 60 proc. populacji ma poniżej 25 lat. Dynamiczna demografia to dla Afrykańczyków szansa, ale także wyzwanie w zakresie edukacji, wyżywienia, a także ochrony środowiska.
Zobacz więcej na temat:  Afryka ochrona przyrody Kilimandżaro TYLKO U NAS