X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzieci mogłyby nauczyć się więcej, gdyby nie chodziły do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 13:30
- Dzieci poznają świat non-stop. Gdyby tę ciekawość świata i przyjemność towarzyszącą procesowi edukacji zachować jak najdłużej, polscy uczniowie nie przestawaliby się uczyć - przekonują goście Czwórki. - Świat ma fajerwerki, w szkole ich brakuje. Dziecko zamknięte w klasie kompletnie traci motywację.
Audio
  • Anna Dziana, Łukasz Badowski i Kamil Trzebuniak dyskutują o polskiej szkole i chęciach polskich uczniów do nauki (Czwórka/4 do 4)
Proces uczenia musi być ciekawy, bo świat oferuje dziecku fajerwerki, a lekcje w szkole bywają bardzo nudne
Proces uczenia musi być ciekawy, bo świat oferuje dziecku fajerwerki, a lekcje w szkole bywają bardzo nudneFoto: Glow Images/East News

Jak w takim razie rozwiązać ten problem?

- Szkoła nie może być instytucją przemysłową, która kształci mechanicznie - przekonuje Łukasz Badowski z Centrum Nauki Kopernik. - W takiej instytucji nauka nie jest przyjemnością, bo format takiego kształcenia nie przystaje do rzeczywistości.

Zobacz także: Szkoła bez całowania >>>

Uczestnicy
Uczestnicy dyskusji w studiu Czwórki

Anna Dziana z Działu Edukacji w Centrum Nauki Kopernik dodaje: - Szkoła powinna być miejscem, w którym od dziecięcego, spontanicznego poznawania młody człowiek przechodzi do zadawania pytań i poszukiwania nań odpowiedzi w sposób krytyczny i dojrzały - mówi. - Uważam, że w szkole powinniśmy się uczyć uczyć. Taki system edukacji uznałabym za wartościowy i satysfakcjonujący.

I tak właśnie sytuacja wygląda na studiach. - Szkolnictwo wyższe cały czas dąży do tego, by proces kształcenia był jak najbardziej indywidualny - wyjaśnia Kamil Trzebuniak z Komisji Dydaktycznej Studentów Politechniki Warszawskiej. - Student ma szansę sam wybierać przedmioty, które go interesują i poszerzać wiedzę w danym kierunku. A nie biegać ze sztywno ustalonym planem na ćwiczenia i zajęcia, które kompletnie go nie interesują.

Czytaj: Polska szkoła - jaka jest? >>>

O roli nauczyciela w procesie edukacji, o potrzebie rozwijania pasji i o tym, że człowiek uczy się nie tylko w szkole Krzysiek Grzybowski rozmawiał z zaproszonymi gośćmi w audycji "4 do 4".

(kul/pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Politechnika Wrocławska będzie uczyć nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 10:30
Masz talent do przedmiotów ścisłych i marzy ci się nauka w szkole bez dzwonków? W lutym przyszłego roku rusza nabór do Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej. To będzie zupełnie nowa jakość w systemie polskiej edukacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gimbaza czy geniusze? Polscy gimnazjaliści są najmądrzejsi w Europie!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 12:00
Wbrew powszechnej opinii polscy gimnazjaliści okazali się być jednymi z najlepszych w przeprowadzanym na całym świecie teście wiedzy 15-latków. Tylko czy to na pewno dowód na to, że polepszyła się jakość naszej edukacji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edukacja seksualna młodych to przestępstwo?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 18:00
W ramach edukacji seksualnej przekazuje się wiedzę, między innymi o anatomii człowieka pod względem różnic płci i antykoncepcji, jak i o pięknie oraz niebezpieczeństwach związanych z seksem.
rozwiń zwiń