Jak uczyć się efektywnie?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 16:00
Robione ręcznie notatki, kurs szybkiego czytania a może trening łatwego zapamiętywania - wszystkie sposoby, żeby poprawić efektywność nauczania są dobre. Ale czy wszystkie tak samo skuteczne?
Jak uczyć się efektywnie?
Foto: Glow Images/East News

Według wyników badań opublikowanych w magazynie "Psychological Science" odręczne robienie notatek bardziej sprzyja zapamiętywaniu i rozumieniu ich treści aniżeli zapisywanie w komputerze. Co jeszcze radzą eksperci?
O tym opowiemy w "4 do 4" - w czwartek, 11 września, po godz. 11.00.
(kul)

Zobacz więcej na temat: Czwórka edukacja psychologia

Czytaj także

Gimbaza czy geniusze? Polscy gimnazjaliści są najmądrzejsi w Europie!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 12:00
Wbrew powszechnej opinii polscy gimnazjaliści okazali się być jednymi z najlepszych w przeprowadzanym na całym świecie teście wiedzy 15-latków. Tylko czy to na pewno dowód na to, że polepszyła się jakość naszej edukacji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walkę z dyskryminacją należy zacząć od podstaw

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 17:00
Manifa 2014 przejdzie 9 marca przez ulice Warszawy pod hasłem "Równość w szkole, w pracy, w domu". Organizatorki marszu chcą zwrócić uwagę, że edukację w temacie równości płci należy zacząć od najmłodszych lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezerwatywa narzędziem zbrodni?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 14:30
Mimo, że młodzi Polacy coraz wcześniej i coraz mniej świadomie rozpoczynają życie seksualne pojawił się pomysł, żeby rodziców, którzy dbają o ich edukację w tym zakresie, karać grzywną albo... więzieniem.
rozwiń zwiń