Zarostowy savoir-vivre

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 11:56
Prawnicy, politycy, czy agenci ubezpieczeniowi powinni być ogoleni, natomiast artyści mogą pozwolić sobie na kilkudniowy zarost – radzi coach wizerunku.
Audio

Męski zarost jest jak element garderoby. Za pomocą zarostu mężczyzna zarówno komunikuje coś otoczeniu, jak i wywiera określone wrażenie – zwraca uwagę coach wizerunku Armen Mekhakyan. W „Magazynie” wyjaśniał, jak wąsy czy broda mają się do określonych zawodów i stylów życia.

Jak tłumaczy Armen Mekhakyan, jeżeli dana profesja polega na przekonywaniu ludzi za pomocą argumentów i wzbudzaniu zaufania, broda może przeszkadzać. Odwraca uwagę od tego, co mężczyzna ma do powiedzenia. Sprawia, że zwracamy uwagę na osobę, nie na argumenty.

Prawnik, bankowiec, agent ubezpieczeniowy czy polityk powinni być starannie ogoleni. Gość Justyny Dżbik zapewnia, że rozstanie z trzydniowym zarostem czy brodą może być dla nich opłacalne. – Ogolony mężczyzna wywołuje wrażenie osoby uporządkowanej, opanowanej, takiej, której można zaufać – wyjaśnia.

Zarost jest natomiast na miejscu u przedstawicieli wolnych zawodów: w tym wypadku nieogolona twarz może być charakterystycznym elementem wizerunku, podkreśla indywidualność. – Jeżeli ktoś pozwala sobie na jakieś brody, bródki, to komunikuje pewien rodzaj artyzmu, swobody bycia – ocenia Armen Mekhakyan.

Więcej o „zarostowym savoir-vivre” usłyszysz w rozmowie Justyny Dżbik z Armenem Mekhakyanem. Wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku/filmu w ramce po prawej stronie.

ap/ŁSz

Zobacz więcej na temat: Justyna Dżbik
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Postanawiać, nie postanawiać?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2011 17:00
To treść postanowienia jest ważna, a nie okoliczności, w jakich je składamy. Jak obierać cele z głową i jak do nich dążyć, radzi trener wizerunku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre CV to podstawa

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2011 18:00
Zdaniem eksperta, forma CV powinna zależeć od rodzaju stanowiska, na jakie aplikujemy. Tzw. kreatywne CV, np. w formie wideoprezentacji, nie pomoże, gdy staramy się o pracę księgowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pure Party: impreza na czysto

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2011 19:17
Bez alkoholu można się bawić, ale po co się męczyć? – mawia ponoć Alosza Awdiejew. – Po to, by oszczędzić sobie kaca i zaoszczędzić – przekonuje gość Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co każdy facet w szafie mieć powinien

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 16:28
Eleganckie buty bez udziwnień, kilka koszul, sportowa marynarka. W razie wątpliwości warto sięgać po klasykę. Oto - w pigułce - rady stylistki Wiganny Papiny dla mężczyzn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolor roku - ale dla kogo?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2011 17:02
Różowy to kolor dla indywidualistów. Różu we wnętrzach należy używać z umiarem, inaczej efekt będzie kiczowaty - mówi architekt, ekspert od barw.
rozwiń zwiń