X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Psy i koty mają swoją pralnię

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2011 18:16
Wielu właścicielom dużą trudność sprawia czyszczenie akcesoriów zoologicznych, szczególnie tych przeznaczonych dla dużych zwierząt, np. legowisk i pokrowców. Ten problem postanowiła rozwiązać Paulina Dudek i otworzyła... pralnię.
Audio

– Pomysł na założenie takiego biznesu wziął się z miłości do zwierząt, a nie z chęci zysku – przekonuje Paulina Dudek, właścicielka pierwszej w Polsce pralni akcesoriów zoologicznych. O szczegółach swojej działalności mówiła ona w audycji "Pod lupą".

Okazuje się, że "Pranimalia" nie powstałaby gdyby nie zmęczenie i irytacja Pauliny Dudek tym, że nie miała jaki i gdzie uprać czy wyczyścić rzeczy, które użytkowała ze swoim koniem. – Było to trudne zarówno ze względu na fakt, że te rzeczy są bardzo duże, jak i przez to, że często stawały się tak brudne i śmierdzące, że pomóc mogły tylko specjalne detergenty – zauważa. Zdecydowała się więc założyć pralnię by pomóc nie tylko sobie, ale i innym właścicielom, którzy mają ten sam problem.

"Pranimalia" oferuje szereg innowacyjnych usług, których nie można wykonać w domowym zaciszu. Jak tłumaczy gość Czwórki, na wstępnie każdy koc, derka czy pokrowiec jest dokładnie czyszczony z włosów czy sierści za pomocą specjalnych urządzeń, a dopiero później trafia do pralni.

Paulina Dudek, podkreśla, że stosowane środki piorące są na tyle silne, by poradzić sobie z takimi zabrudzeniami, jak błoto czy krew. Co więcej są to środki, które potrafią uporać się z intensywnym zapachem zwierzęcia. – Do każdej rzeczy detergenty dobieramy indywidualnie – podkreśla.

Pralnia wychodzi naprzeciw także innym usługom związanym ze zwierzętami. Okazuje się, że można tam również poprosić o naprawę lub zszycie akcesoriów zoologicznych.

Jak tłumaczy Paulina Dudek, warto by każdy właściciel dowiedział się o istnieniu takiej pralni, gdyż może to mieć związek z polepszeniem komfortu życia zwierząt i zmianą podejścia dotyczącego dbania o nie na różnych płaszczyznach. – Są to usługi bardzo innowacyjne, lecz niezwykle potrzebne – podkreśla.

Szczegóły w rozmowie Justyny Dżbik z Pauliną Dudek. Posłuchaj także reportażu Eweliny Grygiel o tym, co najczęściej niszczą nam zwierzęta i jak ich tego oduczyć.

ap

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Natura na wyciągnięcie ręki

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2011 08:00
– Aby zobaczyć kilka gatunków kaczek, wystarczy wybrać się chociażby nad Wisłę – przekonuje ornitolog Andrzej Kruszewicz. Jakie jeszcze inne zwierzęta możemy spotkać w najbliższej okolicy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znalezione zwierzęta w lesie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2011 22:26
Płoszenie, a także zabieranie zwierząt z ich naturalnego środowiska jest prawnie zabronione.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pies – ratownik na medal

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2011 09:59
– Moi podopieczni potrafią uciągnąć w wodzie nawet ciężar o wadze pięciuset kilogramów – podkreśla psi trener. O tym jak odważnie zwierzęta ruszają do akcji, gdy na szali jest ludzkie życie, rozmawialiśmy w Czwórce.
rozwiń zwiń