"Eksperymentalny" koncert SOFY

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2011 08:55
"Ewolucja gwiazd" to interdyscyplinarny projekt z pogranicza nauki i sztuki. Udział w nietypowym przedsięwzięciu zorganizowanym przez Instytut B61 weźmie wielu artystów z najróżniejszych dziedzin. Wśród nich SOFA z Katarzyną Kurzawską na czele.
Audio

Wszyscy, którzy pojawią się w nocy z 11 na 12 września w Centrum Hewelianum w Gdańsku podzieleni zostaną na max. 60 osobowe grupy, które po kolei będą wyruszały w ponad godziną wycieczkę badawczą. W trakcie niezwykłej wyprawy poznają życie codziennie pracowników Instytutu B61 oraz obszar ich badań i zainteresować. W szczególności dowiedzą się dużo o gwiazdach, które w ciągu swojego "życia" przechodzą szereg zmian.

Głównymi atrakcjami będą instalacje plastyczne, performance, graffiti w ultrafiolecie i koncerty.

Jak zdradza Katarzyna Kurzawska z SOFY, na scenach zlokalizowanych w niezwykłych miejscach pojawią się Fisz i Emade, czyli bracia Waglewscy, DJ Eprom oraz L.U.C. – On już w ogólnie nie jest artystom konwencjonalnym i chwała mu za to – komentuje.

Ale to nie koniec. Udział w projekcie weźmie także Katarzyna Groniec, Mariusz Lubomski oraz aktorzy dwóch toruńskich teatrów. Artystka oczywiście nie zapomniała wymienić zespołu, którego sama jest członkiem, czyli SOFY. Jak się okazuje nie jest to pierwsza przygoda grupy z Instytutem B61.

Jak wspomina Katarzyna Kurzawska, w zeszłym roku zespół występował w pociągu. – Byliśmy ubrani w zielone fartuchy, na głowach mieliśmy kaski, a na twarzach maski – mówi.

Artystka nie chce zdradzać szczegółów tegorocznego koncertu. Jak tłumaczy, wszystko ma być niespodzianką. – Może będziemy w śpiworach, może będziemy leżeć na karimatach – mówi. – To na pewno będzie koncert bardzo eksperymentalny – podkreśla.

Zespół ma zagrać swoje największe kawałki, jak również kilka piosenek z nowej płyty. W tej chwili bowiem grupa pracuje nad swoim kolejnym krążkiem. Ma on się ukazać na początku przyszłego roku.

Więcej w rozmowie Justyny Dżbik z Katarzyną Kurzawską.

ap

Czytaj także

Nowe oblicze SOFY

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2011 16:19
Jeśli ktoś klasyfikuje SOFĘ jako r’n’b i soul, to jest daleki od prawdy – zaznaczyła w magazynie "Pod Lupą" Katarzyna Kurzawska – wokalistka zespołu SOFA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Instytut B61 – Ewolucja Gwiazd - konkurs internetowy zakończony!!!

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2011 10:20
W nocy z 11 na 12 września 2011 w Centrum Hewelianum w Gdańsku będziecie mogli zobaczyć "Ewolucję gwiazd", czyli wszystkie zmiany, które zachodzą w nich przez całe "życie".
rozwiń zwiń