Szkoda życia na bycie zazdrosnym

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2011 16:13
- Trochę zazdrości motywuje, zachęca i dowartościowuje, ale, jak ktoś w majtkach partnera montuje mikrofon, to już jest coś nie w porządku – mówił w Czwórce trener osobisty Miłosz Brzeziński.
Audio

Zazdrość to problem, z którym zmaga się wiele par. Często brak zaufania do partnera/ partnerki rujnuje związek, czasem doprowadza do tragedii. W Czwórce nasz spec od ludzkiej psychiki, Miłosz Brzeziński przekonywał, że zazdrość to przede wszystkim problem ludzi, u których się ona pojawia, i stan ten w pierwszej kolejności powinien skłaniać do refleksji nad samym sobą.

- To, jak traktujemy innych, odzwierciedla w spotęgowanej formie nasz stosunek do samych siebie. Zazdrość może wynikać z tego, że nie mamy zaufania do siebie, albo nie mamy poczucia własnej wartości – mówił gość Bartka Wasilewskiego.

Zdaniem Miłosza Brzezińskiego osoby chorobliwie zazdrosne chcą dokonać czegoś niemożliwego, czyli przejąć kontrolę nad czyimś życiem. – Ciągle pytają: dokąd idziesz, z kim idziesz, co robisz, o czym myślisz. To jest permanentne siedzenie w czyjejś głowie, to jest nie do zrobienia – przekonywał Brzeziński. Nasz specjalista uważa, że, jeżeli ktoś będzie chciał nas zdradzić, to i tak to zrobi.

Więcej na temat zdrady i tego, jak sobie z nią radzić, w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

(bch)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wystąpień publicznych boimy się jak śmierci

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2011 16:38
– Wystąpienia publiczne są straszniejsze od śmierci, bo wraz z nią wszystko się kończy, a po wystąpieniu publicznym trzeba dalej żyć – tłumaczy Miłosz Brzeziński, trener personalny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto jest lepszym szefem? Kobieta czy mężczyzna?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2011 17:31
Według najnowszych badań 52% Polaków, deklaruje, że właściwe funkcjonowanie firmy wiąże z równym podziałem jej pracowników na mężczyzn i kobiety. W Czwórce rozmawiamy o tym, czy rynek pracy ma płeć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie jest jak ogród...

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 15:57
Co robić i jak żyć? Z tym pytaniem – zarówno serio, jak i z przymrużeniem oka - próbuje się zmierzyć trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy są coraz bardziej życzliwi

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 17:21
- Badania pokazują, że ludzie robią się wobec siebie coraz mniej agresywni i coraz bardziej są skłonni sobie pomagać, zwłaszcza młodsze pokolenia – przekonywał w Czwórce trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń