Netsky: Skręcam w stronę akustyki

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2012 16:49
Debiutancka płyta dała mu status jednej z największych nadziei sceny drum’n’bass. Młody Belg nie zamierza jednak trzymać się wyłącznie tego gatunku i wciąż poszukuje. O tym, co najbardziej pociąga go w muzyce opowiedział Ewelinie Grygiel.
Audio

Od ukazania się jego pierwszej płyty mijają dwa lata.Ten okres absolutnie nie był dla niego jednak stracony. - Pracuję właśnie nad nowym dźwiękiem i stylem. Chcę się rozwijać, a poza tym jestem bardzo podekscytowany nowym albumem, który ukaże się 27 maja. Ostatnio słucham dużo rocka i indie rocka. Chcę założyć zespół z żywymi instrumentami, który będzie grał drum’n’bass - zdradził Netsky.

To nie ostatnia istotna zmiana, jaką belgijski dj i producent związany z wytwórną Hospital Records zamierza wprowadzić do swojej twórczości. – Na nowym albumie chcę popracować z wokalami. Mimo, że nie jestem sprawnym tekściarzem, zamierzam napisać słowa do paru utworów. To dla mnie całkiem nowa dziedzina, która bardzo mnie kręci.

Muzyczne plany Netsky'a pośrednio wynikają z jego szerokich zainteresowań. - Inspiruje mnie reggae i soul, b-funk i hip-hop, a także brzmienia z lat 70. Często staram się te style łączyć. Słuchając jakiegoś kawałka, próbuję odtworzyć go w drum’n’bass - mówił Netsky.

Więcej o twórczości Netsky'a dowiesz się, klikając w ikonkę filmu lub nagrania.

pg

Zobacz więcej na temat: ewelina grygiel
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Classic and Dubstep in Progress

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 12:55
W środę po godzinie 23 w audycji "Na 4 ręce" porozmawiamy o eksperymencie muzycznym "Classic and Dubstep in Progress", którego finałem będzie koncert już 12 gudnia 2011 o godzinie 19.00, na dużej scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Legenda światowej sceny klubowej odwiedziła "Klubotekę"!

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2012 06:30
Gościem DJ Berta był Leo Zero, jeden z najbardziej rozchwytywanych producentów, DJ-ów i remikserów.
rozwiń zwiń