T.Love nagrywa w studiach Polskiego Radia!

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 17:27
- Nagrywamy celowo w tych starych radiowych studiach, ponieważ one są w drewnie i brzmią dobrze, oldschoolowo – mówił w Czwórce Muniek Staszczyk, który na antenie zdradził szczegóły nowego krążka zespołu.
Audio

Premierę pierwszej od 6 lat, studyjnej płyty T.Love zaplanowano na październik tego roku. Album zatytułowany "Old is Gold" będzie dwupłytowym wydawnictwem - hołdem złożonym korzeniom rocka.

- Ideę tej płyty wymyśliłem bardzo dawno temu, to był czas, kiedy zamknąłem się mocno w starej muzyce, w źródłowym bluesie i starych płytach Boba Dylana. Namówiłem chłopaków, żebyśmy pokazali zwłaszcza naszym młodszym słuchaczom, skąd się wziął rock’n’roll – opowiadał Ewelinie Grygiel Muniek Staszczyk.

By uzyskać odpowiednio stare i szlachetne brzmienie, zespół zdecydował się nagrywać w studiach Polskiego Radia, metodą analogową, na tzw. setkę. - Wszyscy idą do przodu, używają komputerów, a my się z premedytacją cofamy. W studiu Polskiego Radia jest niezwykła akustyka, to z niej się bierze ta fajna atmosfera, którą potem słychać na płytach - cieszył się frontman grupy.

Pierwszego "oldschoolowego" singla z nowej płyty możemy oczekiwać już we wrześniu. Więcej na temat albumu "Old is Gold" dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Historia "Prymitywu" T.Love

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2011 07:00
Zapraszamy na opowieść o jednej z ulubionych płyt Muńka Staszczyka, przedstawioną przez Annę Gacek i Tomasza Żądę w audycji „Historia Pewnej Płyty”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek: mama nauczyła mnie, jak prowadzić zespół

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 12:55
Trzydziestoletnia historia T.Love obfitowała w zaskakujące epizody. Wiele z nich zdradził lider słynnej grupy, który gościł w czwórkowym "DJ Paśmie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek kończy 48 lat!

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2011 21:00
5 listopada 1963 roku na świat przyszedł Zygmunt Staszczyk. Przypominamy czwórkową rozmowę z Muńkiem, w której artysta zdradził m.in, że mama nauczyła go, jak prowadzić zespół...
rozwiń zwiń