T.Love nagrywa w studiach Polskiego Radia!

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 17:27
- Nagrywamy celowo w tych starych radiowych studiach, ponieważ one są w drewnie i brzmią dobrze, oldschoolowo – mówił w Czwórce Muniek Staszczyk, który na antenie zdradził szczegóły nowego krążka zespołu.
Audio

Premierę pierwszej od 6 lat, studyjnej płyty T.Love zaplanowano na październik tego roku. Album zatytułowany "Old is Gold" będzie dwupłytowym wydawnictwem - hołdem złożonym korzeniom rocka.

- Ideę tej płyty wymyśliłem bardzo dawno temu, to był czas, kiedy zamknąłem się mocno w starej muzyce, w źródłowym bluesie i starych płytach Boba Dylana. Namówiłem chłopaków, żebyśmy pokazali zwłaszcza naszym młodszym słuchaczom, skąd się wziął rock’n’roll – opowiadał Ewelinie Grygiel Muniek Staszczyk.

By uzyskać odpowiednio stare i szlachetne brzmienie, zespół zdecydował się nagrywać w studiach Polskiego Radia, metodą analogową, na tzw. setkę. - Wszyscy idą do przodu, używają komputerów, a my się z premedytacją cofamy. W studiu Polskiego Radia jest niezwykła akustyka, to z niej się bierze ta fajna atmosfera, którą potem słychać na płytach - cieszył się frontman grupy.

Pierwszego "oldschoolowego" singla z nowej płyty możemy oczekiwać już we wrześniu. Więcej na temat albumu "Old is Gold" dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Historia "Prymitywu" T.Love

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2011 07:00
Zapraszamy na opowieść o jednej z ulubionych płyt Muńka Staszczyka, przedstawioną przez Annę Gacek i Tomasza Żądę w audycji „Historia Pewnej Płyty”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek: mama nauczyła mnie, jak prowadzić zespół

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 12:55
Trzydziestoletnia historia T.Love obfitowała w zaskakujące epizody. Wiele z nich zdradził lider słynnej grupy, który gościł w czwórkowym "DJ Paśmie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek kończy 48 lat!

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2011 21:00
5 listopada 1963 roku na świat przyszedł Zygmunt Staszczyk. Przypominamy czwórkową rozmowę z Muńkiem, w której artysta zdradził m.in, że mama nauczyła go, jak prowadzić zespół...
rozwiń zwiń