Każdy moment jest dobry, by zacząć taniec na giełdowym parkiecie

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 12:30
Już tysiąc złotych wystarczy by zostać graczem giełdowym. W Czwórce opowiedzieliśmy Wam od czego najlepiej rozpocząć swoją przygodę z rynkiem papierów wartościowych.
Audio

Giełda i pojęcia z nią związane to dla wielu czarna magia. Wystarczy jednak trochę się wgryźć w temat by to "dziwne" zajęcie zamieniło się we wciągające hobby, a nawet sposób na życie. Mirosław Szczepański z Instytutu Rynku Kapitałowego działającego przy Giełdzie Papierów Wartościowych przekonywał, że nie trzeba mieć ani wykształcenia ekonomicznego, ani pokaźnego kapitału, by zacząć inwestować w papiery wartościowe.

– Jeśli ktoś posiada wolne tysiąc złotych, to już może zaczynać swoją przygodę z giełdą. Akcje kosztują kilka złotych. Posiadając jedną, można zostać akcjonariuszem, iść na walne zgromadzenie i głosować – opowiadał gość Ani Depczyńskiej i Krzyśka Grzybowskiego.

Szczepański radził by swą grę zaczynać od małych kwot i działać ostrożnie. Wszystko to pozwoli nam zorientować się w sytuacji, przyjrzeć się możliwościom inwestycyjnym i stwierdzić, czy ten rodzaj działalności nam odpowiada. Jak przekonywał gość audycji "4 do 4", każdy moment jest dobry by wystartować.

- Są takie instrumenty, na których się zarabia zarówno kiedy kursy spadają albo rosną. Także duże wahania nie są problemem – opowiadał.

Więcej na temat funkcjonowania giełdy można dowiedzieć się podczas specjalnych, bezpłatnych kursów organizowanych przez Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych oraz słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Duży sukces małych społek

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 09:54
Na warszawskiej giełdzie na rynku "New Connect" jest już notowanych 400 spółek. Rozwój tzw. małej giełdy przerósł najśmielsze oczekiwania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maklerzy chcą krótszej sesji na giełdzie

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 07:44
Stanowcze "nie" od władz warszawskiej giełdy usłyszeli maklerzy. Domagają się skrócenia godzin handlu na parkiecie - pisze "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W co inwestować, aby zarobić?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 07:40
Akcje, fundusze, lokaty bankowe, a może obligacje skarbowe? Co w obliczu spowolnienia gospodarczego może przynieść zysk? Ekonomiści ostrzegają – na pewno powinniśmy uważać na oferty z "gwarantowanym zyskiem".
rozwiń zwiń