Płać podatki tam, gdzie mieszkasz

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 15:52
"Karta Warszawiaka", albo karty "Mieszkańca Każdego Innego Miasta" – czy to dobry sposób gmin na to, by płacić podatki tam, gdzie się mieszka? Zapraszamy do dyskusji!
Płać podatki tam, gdzie mieszkasz
Foto: Glow Images/East News

Płacący podatki w stolicy dostaną tzw. Kartę Warszawiaka i nie obejmie ich planowana podwyżka cen biletów. Od stycznia za bilety okresowe zapłacą tyle samo co dziś lub niewiele więcej.

Pozostali, w tym tysiące osób dojeżdżających do pracy z podwarszawskich miejscowości, będą musieli kupić droższe bilety miesięczne i kwartalne. Jak komentują to pasażerowie? Czy tego typu rozwiązania sprawdzają się w innych miastach?

Dyskusja na ten temat w środowej audycji "4 do 4", 4 września, po godz. 13.00. Zapraszamy!

Czytaj także

Kiedy osiągniesz niezależność finansową?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 15:10
Wbrew temu, co sądzi wielu młodych ludzi, niezależność finansowa wcale nie oznacza tylko tego, że z naszej pracy możemy się sami utrzymać, ani, że czasem uda nam się coś przyoszczędzić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieniądze w związku - moje, twoje, czy nasze?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 08:30
Gdy jesteśmy w związku, wiele rzeczy staje się wspólnych. Nie wszystkim jednak chcemy się dzielić. - Najbardziej szczęśliwe związki to takie, w których ważne rzeczy są wspólne, a mniej ważne każdy ma swoje - mówi psycholog Radosław Jerzy Utnik.
rozwiń zwiń