X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kiedy osiągniesz niezależność finansową?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 15:10
Wbrew temu, co sądzi wielu młodych ludzi, niezależność finansowa wcale nie oznacza tylko tego, że z naszej pracy możemy się sami utrzymać, ani, że czasem uda nam się coś przyoszczędzić.
Audio
  • Co to znaczy "niezależność finansowa" i jak zdobyć pierwszy milion? (W cztery oczy/Czwórka)
Kiedy osiągniesz niezależność finansową?
Foto: Glow Images/East News

– Chodzi o to, by nie musieć pracować, tylko w każdej chwili móc rzucić wszystko i pozwolić, by nasze pieniądze pracowały na nas - mówi Tomasz Jaroszek, dziennikarz finansowy. – Wówczas możemy żyć bez lęku, że stracimy pracę, bo i tak będziemy mogli się utrzymać.

A na to niewielu może sobie pozwolić, a wolność finansową wcale nie jest łatwo osiągnąć. – Albo udaje się to po wielu, wielu latach bardzo mądrego inwestowania – mówi Jaroszek. – Lub dzięki karierze „od pucybuta do milionera”, co jest równie trudne. To żmudna, wieloletnia praca, powiązana z oszczędzaniem pieniędzy.

Czytaj także: wywiad z Piotrem Kaszubskim, młodym milionerem <<<

Ile trzeba mieć środków, by stać się finansowo niezależnym? – Mówimy o milionach złotych – wylicza Jaroszek. – A jeśli mamy kredyt mieszkaniowy, bądź inne zobowiązania, ta kwota rośnie.

Jak zacząć swoją drogę do finansowej niezależności? I czy rzeczywiście pierwszy milion trzeba ukraść? By dowiedzieć się więcej posłuchaj nagrania materiału reporterskiego z audycji "W cztery oczy".

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kto trzyma rękę na domowej kasie, czyli finanse w związku

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 16:00
To wygląda z reguły tak: nie chcemy się kłócić o pieniądze i nie lubimy tego robić, ale gdy już pokłócimy się o jakąkolwiek inną błahostkę – zawsze niemal dochodzi do tematu finansów. A wtedy nie ma zmiłuj: pierzemy brudy czterech pokoleń w rodzinie partnera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na wiecznych piórach i starej whisky zarobisz krocie

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 16:25
Lokaty, obligacje, fundusze i giełda. Sposobów, dzięki którym można powiększyć swój majątek jest na tyle dużo, że każdy może wybrać coś dla siebie. Pytanie tylko czym się kierować, żeby zyskać jak najwięcej niewiele przy tym ryzykując.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przedsiębiorczy jak Polak?" Boimy się zakładać własne firmy

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2013 13:00
Według obiegowej opinii Polacy są bardzo przedsiębiorczy i mają ciekawe pomysły na własny biznes. Z badań GFK Polonia wynika jednak, że stopień wykorzystania tego potencjału jest… niski.
rozwiń zwiń