Najbardziej niewdzięczna praca na świecie

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 12:21
Jak to jest być konsultantem telefonicznym albo sprzedawcą w sklepie - dowiemy się już w czwartkowe popołudnie w Czwórce.
Od dodatkowych umów zleceń też są pobierane składki.
Od dodatkowych umów zleceń też są pobierane składki.Foto: Glow Images/East News

O tych zawodach, których reprezentanci najczęściej dostają "po głowie" i na których klienci przelewają frustracje, nie myśląc o tym, że to nie ich wina, tylko polityka firmy, podyskutujemy w "4 do 4".

Z ekspertami, zaproszonymi do studia porozmawiamy zaś o etyce pracy.  Dowiemy sie, czy obecnie pracownicy (szczególnie w branży handlowej), by osiągnąć sukces, muszą "iść po trupach" i robić rzeczy nie do końca etyczne, np. namawiać klienta na podpisanie np. umowy kredytowej wiedząc, że oferta jest dla niego niekorzystna.

Słuchacze Czwórki zaś odpowiedzą na pytania w naszej sondzie. Spytaliśmy ich m.ion. o to, od jakiej kwoty młody człowiek jest w stanie godnie "wyżyć".

Audycja "4 do 4" startuje w czwartek, 7 listopada, po godz. 13.00. Zapraszamy do dyskucji!

Czytaj także

Chcesz mieć pieniądze? Zamiast "ogólniaka" wybierz "zawodówkę"

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 16:05
Czy wybrać lepsze wykształcenie i narazić się na niemożność znalezienia pracy, czy nie mieć wykształcenia, ale za to otrzymać sporo możliwości zatrudnienia? Okazuje się, że coraz więcej osób stawia na... zawodówki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolorowe, smutne, wesołe? Jak powinno wyglądać zdjęcie w CV?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 16:10
- Zdjęciem, które załączamy do curriculum vitae powinniśmy "pozytywnie zwrócić uwagę przyszłego pracodawcy" - mówi Krzysztof Kozerski, fotograf.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miłosz Brzeziński: warto znać się w wszystkim po trochu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 10:39
Polacy, którzy pracują w branży usługowej, mają kompetencje porównywalne z pracownikami z innych krajów, ale ci zatrudnieni w przemyśle wypadają już znacznie słabiej. Rolnicy natomiast zupełnie źle - wynika z Badania Kompetencji Osób Dorosłych (PIAAC), które przeprowadzono w 24 krajach.
rozwiń zwiń