Tam gdzie wybór należy do młodego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 14:48
O szkołach demokratycznych jest ostatnio coraz głośniej. Rodzice szukają alternatywnych form edukacji dla swoich pociech, miejsc gdzie duży nacisk kładziony jest na chęci i zainteresowania dziecka.
W polskich rodzinach powinno rodzić się zdecydowanie więcej dzieci.
W polskich rodzinach powinno rodzić się zdecydowanie więcej dzieci. Foto: Glow Images/East News

W tzw. szkole demokratycznej nie ma klasycznych lekcji, a elementem edukacji jest tzw. ‘’detoks’’ rodziców i dziadków! Dzieci mają prawo uczyć się tego czego chcą, jak chcą i kiedy chcą. Wspólnie z rodzicami i wychowawcami ustalają obowiązujące w szkole zasady.

Czy to jest sposób na poprawę edukacji? Jak uczeń po takiej szkole odnajdzie się w państwowym gimnazjum? I kto powinien decydować o naszej edukacji - sami uczniowie, ich rodzice czy ministerialni specjaliści? Więcej o tej "kosmicznej" szkole w "4 do 4" w środę, 11 czerwca po 13.00.

 

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka edukacja
Czytaj także

Słoneczna Italia - wymarzone miejsce na studia?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 16:00
Okazuje się, że egzamin z języka włoskiego i polska matura wystarczą, by podjąć studia we Włoszech. Niestety na przeszkodzie stoi jedna rzecz: finanse.
rozwiń zwiń
Czytaj także

WF - lekcja atrakcyjna dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 10:30
Coraz więcej dzieci i młodzieży korzysta ze zwolnień z zajęć WF-u. Nie lubią szkolnej aktywności fizycznej, nudzą się na tych lekcjach, a niektórzy czują się niedoceniani. Czas to zmienić - w tym celu wystartował projekt "WF z klasą".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia interaktywnie - to nauka myślenia

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 13:15
Wielu uczniom nauka historii kojarzy się jedynie z wkuwaniem dat. Tymczasem, jak przekonują specjaliści, te zajęcia mogą być wspaniałą przygodą, wyprawą w dawne czasy - wszystko zależy od inwencji nauczyciela.
rozwiń zwiń