Na ślub modniej w "rybce" niż w "księżniczce"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 09:00
Sezon ślubny za pasem. Z tej okazji postanowiliśmy wyjść naprzeciw wszystkim przyszłym pannom młodym i z pomocą specjalistek w dziedzinie mody doradzamy jak zachwycić strojem w dniu swojego ślubu.
Audio

- W 2012 roku modne są sukienki proste, minimalistyczne, odchodzi się od sukienek księżniczek, teraz raczej rybki, ewentualnie literka A – mówiła w audycji "Pod Lupą" projektantka Anna Smereczyńska z pracowni Royal Splendor. Zdaniem jej koleżanki Justyny Łazarz przy wyborze sukni ślubnej kluczowe jest dopasowanie jej do sylwetki: - Świadkowa powinna pannie młodej doradzić czy suknia jej nie skraca nóg, czy jej nie pogrubia, bo często jest tak, że dziewczyny w dobie internetu naoglądają się milionów zdjęć i przychodzą z wyobrażeniem sukienki, która kompletnie nie przystaje do rzeczywistości – mówił gość Justyny Dżbik.

Obie panie zauważały, iż klientki często mają wyśrubowane wymaganiai, gdyż chcą wyglądać tak jak modelki w katalogach ślubnych. Tymczasem jest to jeden z głównych obszarów działania speców od photoshopowej obróbki ciała. – To co tam się wyprawia to już zupełna przesada. Modelki często mają talię tak wąską jak głowa, a proporcja ciała u takiej dziewczyny zamiast 1:8 jest jak 1:10  - zwracała uwagę Łazarz.

Aby dowiedzieć się więcej na temat mody ślubnej, doboru dodatków do sukni - wysłuchaj nagrania audycji. Zachęcamy również do zapoznania się z poradami naszej czwórkowej specjalistki w dziedzinie mody, Wiganny Papiny.

bch

Czytaj także

Rap rządzi w modzie

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 07:00
Słynny amerykański magazyn „GQ” wybrał najlepiej ubranego mężczyznę 2012 roku. Numerem jeden został brytyjski raper Tinie Tempah, który w tyle zostawił m.in. piłkarza Davida Beckhama i aktora Christiana Bale’a.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wiosną "zarządzi" kolorowy patchwork

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 13:48
W Polsce mamy teraz czas grubych kurtek i ciepłych swetrów, ale świat mody już szykuje się na sezon wiosenno-letni. O tym co już wkrótce warto będzie na siebie ubrać wie Kasia Kornet, która odwiedziła targi "Femmina Pret a Porter" w Atenach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak ubrać się na pierwszą randkę?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2012 14:30
Jak uzyskać oszałamiający efekt w taki sposób, by jednocześnie nie było widać, że przed lustrem spędziłyśmy 5 godzin?
rozwiń zwiń