Sokół i Marysia Starosta: ta płyta jest bezkompromisowa

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 16:08
- Płyta "Czarna biała magia" jest dojrzalsza. Tu nie ma prostych łatwych rzeczy, które można podchwycić - mówi Sokół w Czwórce. - Chcieliśmy by ten album miał konkretny klimat. Wiedzieliśmy, że nie będzie on "easy listening". Bardzo fajnie jest móc sobie na coś takiego pozwolić - dodaje raper.
Audio
  • Sokół i Marysia Starosta opowiadają o swojej najnowszej płycie (Czwórka/DJ Pasmo)
Sokół i Marysia Starosta
Sokół i Marysia StarostaFoto: źr. www.facebook.com/sokolimarysiastarosta

Od czasu "Czystej brudnej prawdy", czyli od 2011 roku, Wojtek i Marysia koncertowali bardzo dużo. Nagrali "Czarną białą magię" i pozwolili sobie na wakacyjny oddech. Zaplanowali, że koncerty promujące najnowszy album rozpoczną od połowy lutego 2014 roku.
- Nie lubię grać koncertów od razu po wyjściu płyty. Lubię, gdy ludzie mogą się zapoznać z tym materiałem - przyznaje Sokół zapewniając, że trasa koncertowa będzie bardzo bogata. - Zaczynamy w lutym, a pierwszy wolny weekend mamy dopiero w maju - wyjaśnił.
W trasę koncertową Wojtek Sosnowski i Marysia Starosta wyruszają z DJ-em Steezem, który wcześniej grał z Hemp Gru. Można było go też usłyszeć na pierwszym albumie duetu. - Będzie nas tylko trójka na scenie. Zobaczymy jaki będzie efekt - mówią goście Czwórki.
Okazuje się, że na świecie nie ma drugiego takiego duetu, któremu udało się wydać album, jak Sokół i Marysia Starosta. Tylko oni nagrali płytę, na której występuje raper i śpiewająca dziewczyna.

- To ja namówiłam Wojtka, by to zrobić. Początkowo wstydziłam się swojego pomysłu, zaczęłam nawet się z tego wycofywać - zdradza Marysia. - Nagrywaliśmy te kawałki dla siebie, braliśmy pod uwagę, że mogą kiedyś wyjść, ale to była bardzo oddalona wizja - dodaje Sokół.

"Czarna biała magia" powstała bezkompromisowo, dlatego może być odczytywana jako ciężka czy trudniejsza. Mimo to fani wciąż kupują najnowszy album Marysi Starosty i Sokoła.

Zobacz koncert Sokoła i Marysi Starosty w Czwórce <<<

W "DJ Paśmie" artyści opowiadają również o współpracy z różnymi producentami muzycznymi przy "Czarnej białej magii". Album został zrealizowany w międzynarodowym gronie - posłuchaj "DJ Pasma" i dowiedz się kogo można usłyszeć na tej płycie, a także o planach Marysi Starosty i Sokoła na najbliższy czas. Czyżby przyszła pora na solowe projekty?

(pj/tj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA rap

Czytaj także

Koncert Goorala w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2014 15:00
Gooral - producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daniel Stefanik rusza w Polskę

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 16:12
Pierwsze oficjalne tour po Polsce Daniela Stefanika odbędzie się już na przełomie stycznia i lutego. Czwórka objęła to wydarzenie patronatem!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieczny punk Farben Lehre

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 13:00
- Punk to szerokie pojęcie, sposób postrzegania świata i sposób na życie. To nie jest moda, która przemija z wiekiem - mówi Wojtek Wojda, wokalista Farben Lehre. - To albo się ma, albo nie. U nas punk rock był od samego początku i jest do dzisiaj, choć może trochę inaczej wygląda - dodaje.
rozwiń zwiń