Trust: "Joyland" to wulkaniczna erupcja odwagi

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 13:00
Swą debiutancką płytą "TRST" grupa Trust zdobyła niemałą popularność wśród fanów brzmień utrzymanych w tradycji elektro lat 80., nowej fali i gotyckich mroków.
Audio
  • Robert Alfons w rozmowie z Eweliną Grygiel opowiada o swojej muzyce i drugiej płycie pt. "Joyland" (Czwórka/DJ Pasmo)
Trust na scenie
Trust na scenieFoto: źr. Wikipedia/CC/D.fitswell

W tym roku grupa wydała drugą płytę pt. "Joyland" i z nią przyjechała na koncerty do Polski. Czwórkowej reporterce, Ewelinie Grygiel udało się spotkać z Robertem Alfonsem, charyzmatycznym liderem kanadyjskiego projektu.

- "Joyland" to dla mnie wulkaniczna erupcja odwagi, to płyta bardziej taneczna - mówi lider projektu Trust. - Postanowiłem tym razem więcej poeksperymentować z wokalem, na co nie miałem odwagi przy pierwszym albumie. Mam nadzieję, że kiedyś czeka na mnie taka kraina szczęśliwości.
Robert uważa, że "Joyland" jest idealną kontynuacją pierwszego albumu. Mimo że płyta jest mocno taneczna, ciemność i mrok przebijają przez nią. - Gdy pisze skupiam się na emocjach, które we mnie siedzą, a nie na jakiś aspektach wizualnych, niczego sobie nie wyobrażam - mówi artysta. - Ten mrok pochodzi też z trudów, jakich doświadczyłem przy poprzedniej płycie.
Artysta wiele inspiracji czerpie z muzyki i literatury. Wpływy acidhousu i wczesnego techno wyraźnie słychać na "Joyland". Wieli pomysłów dostarczają mu też ścieżki dźwiękowe z gier wideo, które uważa za mistrzowskie w budowaniu klimatu i wprowadzaniu w nastrój.


- Nie bardzo orientuję się, co dzieje się teraz w muzyce. Sam słucham brzmień z lat 70., 80. i 90. To są moje klimaty - przyznaje Robert Alfons. - Nie lubię wypolerowanego brzmienia. W tamtej muzyce słychać szorstkość i dzikość.
Robert Alfons wychował się w niewielkim, zimnym miasteczku w Kanadzie. Przetrwanie zimy co roku było dużym wyzwaniem. W tym czasie on wybierał łyżwy i grał w hokeja, dużo rozmyślał, marzył i słuchał muzyki, często tej, której fanką była jego siostra.

Trust wystąpił niedawno w Warszawie, a 4 i 5 czerwca zobaczymy go w Krakowie i Poznaniu.
(pj/tj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wywiad z Netsky’em

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2012 09:00
Netsky, uważany jest za jednego z największych i najszybciej rozwijających się talentów sceny Drum and Bass. W sobotę odwiedził Warszawę i zagrał na imprezie z cyklu Face The Music w warszawskim klubie 1500. Impreza odbyła się pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michael Jackson - artysta totalny

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 06:00
To był artysta, który swoją twórczością przyniósł ogromny przełom do wielu dziedzin popkultury - zarówno do muzyki, jak i do tańca, do stylizacji gwiazd, do sztuki kręcenia videoklipów oraz do świata celebrytów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poprzytula: jesteśmy formacją patchworkową

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 09:00
- Tulimy wszystkie dźwięki, które nas tulą. I wysyłamy je do ludzi z otwartymi głowami - mówią członkowie zespołu Poprzytula. Alicja Kalinowska i Kuba Mitoraj wystąpili w "DJ Paśmie" u Uli Kaczyńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vienio: nie podążam za trendami, robię swoje

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 18:50
Pod koniec kwietnia do sklepów trafił kolejny solowy album Vienia - rapera i producenta znanego z grupy Molesta. Wydawnictwo "Etos 2" zyskuje dobre recenzje, ale muzyk nie zamierza osiąść na laurach. - Mam w głowie kolejne projekty i idę z prądem pozytywnej energii - mówił w Czwórce.
rozwiń zwiń