Święto kultury hip-hop w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 13:40
Koncerty wielu cenionych postaci polskiego rapu, wielogodzinny jam graffiti i market, podczas którego będzie można w okazyjnych cenach nabyć płyty, czy ubrania. Tor Wyścigów Służewiec będzie areną pierwszej edycji The Wall Warsaw Hip-Hop Festival.
Audio
  • The Wall Warsaw Hip-Hop Festival to nowy punkt na festiwalowej mapie Polski (Czwórka/DJ Pasmo)
Molesta
MolestaFoto: Bartosz Bajerski / PR

/

Zamysłem organizatorów wydarzenia jest uhonorowanie wkładu, jaki wniosła Warszawa w powstanie, rozwój i ewolucję rodzimej sceny hiphopowej. Chociaż od lat właśnie w stolicy działa kilka najważniejszych wytwórni, nagrywa liczne grono cenionych twórców, prężnie funkcjonują grafficiarze, to brakowało imprezy, która w przekrojowy sposób łączyłaby pracę tych ludzi.

- Muzyka będzie oczywiście dominującym elementem festiwalu, ale nas cieszy to, że będzie okazja do spotkania się najlepszych grafficiarzy z całej Polski. Mur na Służewiu to kultowa miejscówka - najdłuższa legalna ściana do malowania w Europie - opowiadał w "DJ Paśmie" Risky - dj, grafficiarz i jeden z organizatorów wydarzenia.
Gość Czwórki zwrócił też uwagę, że warto wybrać się na Street Market, czyli jedyne takie hiphopowe targi w Polsce. Wśród wystawców znajdą się m.in. najważniejsze polskie wytwórnie muzyczne, popularne i niszowe marki odzieżowe, branżowe sklepy płytowe, czy wreszcie specjalistyczne czasopisma, poświęcone typowo miejskim aktywnościom.
PRZECZYTAJ TEŻ: Molesta: ludzie nie dadzą nam zejść ze sceny [wideo]

Z pewnością najwięcej uwagi przyciągną jednak koncerty gwiazd polskiego rapu. Na krótkich, przekrojowych występach przed 19 zaprezentują się m.in. Abel, Kuba Knap, Sensi, Flint i Małach & Rufuz. Główną scenę opanują zaś Rasmentalism, Zeus, Miuosh, Hemp Gru, Ten Typ Mes, JWP/BC i Molesta - w dwóch odsłonach. - O północy rozpocznie się koncert, podczas którego inni twórcy zaprezentują swoje interpretacje kawałków z kultowej płyty Molesty "Skandal". To bezprecedensowe wydarzenie, pierwszy taki projekt. Potem Włodi, Vienio i Pelson zaprezentują już sami kawałki z poprzednich albumów Molesty, ale być może pokuszą się też o nowe numery. Na pewno będzie też coś nowego - zapewnił Risky.
The Wall Warsaw Hip-Hop Festival na Torze Wyścigów Służewiec w sobotę 12 lipca od godziny 11.
ac/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka hip hop hip-hop rap

Czytaj także

Eldo: działamy w drugim obiegu [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 15:25
Pod koniec maja 2014 roku Eldo, jeden z najbardziej cenionych i lubianych polskich raperów, wydał szósty solowy album "Chi". Fani czekali na płytę aż cztery lata. - To była moja najdłuższa przerwa w karierze, ale w pełni zaplanowana i świadoma - powiedział w Czwórce artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spinache: nigdy nie nagrywałem pod publiczkę

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 10:58
Po kilku latach przerwy Spinache, raper i producent kojarzony m.in. z duetu Thinkadelic oraz projektu z Redem, wydał solowy album. Płyta zatytułowana po prostu "Spinache" zbiera świetne recenzje, muzyk został w końcu w pełni doceniony. - Nigdy nie robiłem niczego tylko po to, żeby sprostać oczekiwaniom, więc cieszą dobre słowa, bo są dowodem słusznego wyboru drogi artystycznej - powiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pelson: inspiruje mnie literatura i ludzie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 14:30
Pelson, znany z formacji Molesta i solowych wydawnictw, niezwykle starannie pracuje nad kolejnymi tekstami. - Z upływem lat i kolejnych nagrań coraz trudniej jest pisać nowe kawałki. Jeśli nie chcesz powtarzać oklepanych frazesów musisz poświęcić temu znacznie więcej czasu - powiedział Czwórce artysta.
rozwiń zwiń