Sir Michu o płycie "Kurort Rolson": muzyka dyskotekowa burzy podziały

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2014 12:30
- Jeszcze będąc na studiach zauważyłem, że na imprezach czynnikiem spajającym jest muzyka dyskotekowa - mówi w "DJ Paśmie" Sir Michu, producent płyty "Kurort Rolson". To zainspirowało go do wydania wakacyjnego krążka, który jest swoistą kontynuacją "Kurta Rolsona", głośnego albumu Tedego.
Audio
  • Sir Michu, Kamil "Jakuza" Jaczyński oraz Chris o płycie "Kurort Rolson" i imprezie w Mielnie (DJ Pasmo/Czwórka)
Sir Michu, Kamil Jakuza Jaczyński i Chris
Sir Michu, Kamil "Jakuza" Jaczyński i Chris Foto: Polskie Radio/Czwórka

Disco lat 90., wkomponowane we współczesne brzmienia rapu? Dlaczego nie, w końcu są wakacje! Z taką myślą powstawał krążek o przewrotnej nazwie "Kurort Rolson". Wakacyjni hip-hopowi "kuracjusze" tego lata będą mogli pobujać się przy "Bongo bez Koko", czyli przy remixach najbardziej znanych legend muzyki disco.

- Patentem było odwołanie się do takich klasyków, jak La Busche albo "Vamos A La Playa" - mówił w Czwórce Sir Michu. Jego zdaniem latem niewielu słucha "wysublimowanych limeryków”, ludzie chcą się po prostu świetnie bawić. Dlatego na płycie "Kurort Rolson" trudno szukać głębokich, życiowych "rozkminek". - Z reguły refren wykorzystuje znany "hicior". Potem wchodzi nowoczesna wiksa w klimacie trapowym. Do tego rap jest specyficznie położony - zdradza "patent na przebój" Sir Michu.

Producent płyty, Kamil "Jakuza" Jaczyński oraz Chris zapraszali też w "DJ Paśmie" na "gruby melanż", który już od piątku będzie miał miejsce w nadmorskich "kurortach". Jest to jednocześnie początek trasy koncertowej Tedego i ekipy z "Wielkiego Joł”.

- Tede, DJ Cener, Zgrywus i Setka jadą do Dębek (red. koncert 24 lipca). W piątek do Władysławowa, w sobotę do Mielna - mówi Chris. Zapewniając, że od dwudziestej do trzeciej rano w "Klubie Bajka" didżeje będą grali non-stop. Z kolei w niedzielę w tej samej "miejscówce", już ósmy rok z rzędu, hip-hopowa ekipa rapuje od 20.00. Ta cykliczna impreza jest też kolejną okazją do świętowania urodzin Tedego, w tym roku kończy 38. lat. Goście Czwórki zapewniają, że jak co roku na niedzielnym koncercie wystąpią największe gwiazdy rapu.

Czytaj także Tede: wszystkie moje poprzednie płyty to demówki <<<

- W tym: Tede, Obi, Abel, Mops, Biara, Smagalaz, WuWunio, Mizer, MlodyGrzech… - wylicza Kamil "Jakuza" Jaczyński.

Kto jeszcze weźmie udział w wielkiej nadmorskiej imprezie? Dowiesz się słuchając nagrania całej audycji "DJ Pasmo". Zapraszamy codziennie od poniedziałku do Piątku od 21.00.

(pkur.kd)

Czytaj także

Tede i jego złote "Elliminati"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 14:30
Tede dorósł i nagrał najdojrzalszą płytę w karierze. Album "Elliminati" został świetnie przyjęty przez fanów oraz krytyków. Co na ten temat sądzi sam zainteresowany? Odpowiedź w środowym "DJ Paśmie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bosski Roman zrywa klapki z oczu słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 08:00
Do sklepów trafił właśnie trzeci solowy album Bosskiego Romana - rapera znanego wcześniej z działalności w grupie Firma. - Ta płyta to moja wizytówka i w pewnym stopniu podsumowanie wszystkiego, co dotąd robiłem. Na pewno powód do dumy - mówi artysta w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ten Typ Mes: zmęczył mnie patos w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 14:00
Przez wielu fanów i dziennikarzy uważany za najlepszego polskiego rapera Ten Typ Mes wydał właśnie czwarty solowy album. Na wydawnictwie "Trzeba było zostać dresiarzem" wziął pod lupę jedną z subkultur, która w latach 90. zalała polskie osiedla i odcisnęła największe piętno na młodzieży.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vienio niczego w muzyce nie zostawia przypadkowi

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 11:00
Z Molestą debiutował szesnaście lat temu kultowym albumem "Skandal" i od tego czasu non stop obecny jest na polskiej scenie hip-hopowej. Właśnie wydał trzecią solową płytę "Etos 2". - Z przyjemnością wracam do wszystkich moich wydawnictw, bo wiem, że każde przygotowałem bardzo starannie, dopinając wszystko na ostatni guzik - mówi w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vienio: nie podążam za trendami, robię swoje

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 18:50
Pod koniec kwietnia do sklepów trafił kolejny solowy album Vienia - rapera i producenta znanego z grupy Molesta. Wydawnictwo "Etos 2" zyskuje dobre recenzje, ale muzyk nie zamierza osiąść na laurach. - Mam w głowie kolejne projekty i idę z prądem pozytywnej energii - mówił w Czwórce.
rozwiń zwiń