Emade: Spełniliśmy swoje hip-hopowe marzenie

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 23:00
Współtwórcy, zdaniem Hirka Wrony, najlepszej hip-hopowej płyty roku 2011 opowiedzieli w Czwórce o pracach nad krążkiem "Zwierzę bez nogi" i o tęsknocie za czasami mistrzów "starej szkoły".
Audio

Album hip-hopowego tria Fisz, Emade i DJ Eprom, "Zwierzę bez nogi" w prywatnym rankingu najlepszych polskich płyt roku 2011, przygotowanym przez Hirka Wronę, zajął pierwsze miejsce. Z tej okazji dziennikarz Czwórki zaprosił do "DJ Pasma" autorów bitów na płytę, współpracującego od lat z Fiszem Emade i nowego człowieka na pokładzie, DJ Eproma.

 – W moim przypadku po raz pierwszy dzieliłem z kimś pracę jeśli chodzi o produkcję bitów – mówił w Czwórce Emade. Młodszy z braci Waglewskich zdradził, iż z DJ Epromem pracował nad muzyką, począwszy od etapu kompozycji, przez miksy na postprodukcji kończąc. Efektem jest chwalone przez krytyków, oldscholowe brzmienie odwołujące do nagrań takich kapel jak A Tribe Called Quest, Run DMC czy Boogie Down Production

 – Zawsze się zastanawialiśmy się jak oni to robią, że uzyskują takie brzmienie. Teraz mieliśmy okazję spełnić swoje marzenia z młodości i wiemy już jak się to robi mniej więcej – opowiadał Emade. Płyta w dużej mierze została przygotowana na automatach, samplerach i instrumentach klawiszowych, za pomocą których produkowano hip hop w złotych dla gatunku latach 90.

- Dzisiaj, nie ma tego brudu w brzmieniu, nie ma takiego charakteru, obecnie brzmienie jest tak krystaliczne, że nie możemy się z tym dobrze utożsamić, dzisiejsza muzyka jest plastikowa stąd ten powrót do korzeni – wyjaśniał Dj Eprom.

Więcej przemyśleń muzyków na temat hip hopu "kiedyś" i "dziś" w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Słynni muzycy w (niesławnych) grach komputerowych

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2011 14:00
W grze "Crysis 2" opowiadającej o epidemii pustoszącej Nowy Jork pojawia się głos rapera Fisza. Z Michaelem Jacksonem, Blues Brothers czy Shakin’ Stevensem można się spotkać w "cyberprzestrzeni" od kilkudziesięciu lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fisz i Emade pokazują "Zwierzę bez nogi"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 10:16
Pierwszy singiel albumu pod tym samym tytułem już w sieci. Zobacz, jak Fisz i Emade zmienili się, by go nagrać. Cała płyta już w listopadzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fisz: To jest nasz The Best Off lat 90.

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 14:28
Dziesięciolecie swojego fonograficznego istnienia Fisz i Emade uczcili płytą, na której złożyli hołd dekadzie, która ukształtowała ich muzycznie.
rozwiń zwiń