Andrzej Krzywy: jestem wściekły na DAAB

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 15:00
Wokalista De Mono na 25-lecie istnienia grupy wrócił do swoich korzeni i nagrał płytę w stylu reggae.
Audio

Ostatni album De Mono, zatytułowany "Spiekota", dla wielu młodszych słuchaczy może być sporym zaskoczeniem. Płyta stanowi bowiem muzyczny kolaż największych polskich przebojów lat 60. i 70., zaaranżowanych w stylu... reggae. Tymczasem dla muzyków De Mono jest on naturalną klamrą spinającą ich dotychczasową działalność. Andrzej Krzywy jest bowiem jednym z weteranów polskiego reggae - w latach 1984-1987 śpiewał przecież w słynnej grupie DAAB.
- Większość czasu spędzaliśmy wtedy na próbach. To była bardzo ciężka praca żeby odpowiednio "zagroove’ić". Po nagraniu pierwszej płyty, okazało się, że jedna piosenka zaiskrzyła i teoretycznie staliśmy się gwiazdami - wspominał muzyk w rozmowie z DJ-em Makenem.
Dziś Krzywy z mieszaniną rozczarowania i złości patrzy na losy tego legendarnego zespołu po jego odejściu.
- Denerwuje mnie to, że od momentu naszego rozstania chłopaki z DAAB nagrali zaledwie jedną płytę. Szkoda, bo ten zespół ma ogromny potencjał, opanowali sztukę do perfekcji i nic z tym nie robią – mówił.
Tymczasem na nowym albumie De Mono pojawiła się plejada młodych gwiazd polskiej sceny reggae, a wśród nich między innymi Marika, Junior Stress i Dawid Portasz.

O powstawaniu tego krążka i o stosunku muzyków De Mono do podobnej koncepcyjnie płyty Maleo Reggae Rockers dowiesz się, słuchając nagrania audycji.

Kup płytę De Mono w sklepie internetowym Polskiego Radia

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Village Kollektiv - zobacz wideo z koncertu w DJ Paśmie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 08:54
W kolejnym mini-koncercie w Czwórce, na żywo zaprezentowała się warszawska grupa electro folkowa, która w wyjątkowym składzie, rozszerzonym do aż trzech wokalistek wykonała piosenki z ostatniego albumu "Subvillage Sound”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pablopavo: Umiem śpiewać nie tylko o Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2011 12:12
- Chciałem odejść na tej płycie od tematów warszawskich, bo już zrobiono dla mnie szufladkę – mówił w Czwórce Pablopavo, który na antenie opowiedział o swoim nowym albumie "Głodne Kawałki" nagranym wspólnie z Praczasem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raggafaya: w telewizji dawali nam nowe ciuchy, ale zostaliśmy w swoich

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 11:29
Koszaliński zespół, to kolejny przedstawiciel sceny reggae’owej, który przebił się ze swym przekazem w telewizyjnym talent show. O swym sukcesie w programie "Must Be The Music" i najnowszej płycie muzycy opowiedzieli w audycji "DJ Pasmo".
rozwiń zwiń