Polskie Radio
Section05
Koszalin

Szefernaker o wizycie Tuska w Koszalinie: za rządów PO ten region był pustynią inwestycyjną

- Donald Tusk przyjeżdża do Koszalina; wreszcie będzie mógł zobaczyć, jak wygląda region, który jest jednym wielkim placem budowy, a za rządów Tuska był regionem wykluczonym, pustynią inwestycyjną - podkreślił wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  premier POLSKA polityka Donald Tusk Koszalin Platforma Obywatelska

"Młodzi i Film". Rozpoczął się koszaliński festiwal: sześć dni projekcji, spotkań i dyskusji

Zaczął się już 42. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Ten jedyny w Europie festiwal, podczas którego prezentowane są głównie debiuty, potrwa do 17 czerwca. W programie przegląd najciekawszych, najlepszych fabuł, dokumentów i animacji w reżyserii młodych, obiecujących twórców, ale również wystawy sztuki, spotkania z twórcami, panele branżowe, koncerty i warsztaty.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM festiwal filmowy Koszalin Katarzyna Cygler Trójka

Centrum Wiedzy Cognitarium w Koszalinie. Minister Czarnek: studenci potrzebują nowoczesnych kampusów

- W całej Polsce są znakomici naukowcy. Studencki wszędzie potrzebują nowoczesnych kampusów, nie tylko w wielkich miastach - mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w trakcie uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod Cognitarium Politechniki Koszalińskiej.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Koszalin szkolnictwo wyższe edukacja regiony zachodniopomorskie POLSKA polityka

Jarosław Kaczyński w Koszalinie: trzeba zjednoczyć się wokół wzmacniania polskiej armii

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział w Koszalinie, że "PiS jest za jednością w skrajnej sytuacji, ale to nie może być jedność połączona z wojną" - Sprawy dotyczące narodowego interesu powinny być traktowane jako wspólne i trzeba o nie wspólnie zabiegać - trzeba zjednoczyć się wokół wzmacniania polskiej armii - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość rząd zjednoczona prawica bezpieczeństwo POLSKA polityka Koszalin

Proces seryjnego mordercy z Kołobrzegu. Nowe ustalenia ws. Mariusza G.

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie toczy się proces 45-letniego Mariusza G., który jest oskarżony o zabójstwo trzech kobiet w Kołobrzegu. Biegli ocenili, że oskarżony był poczytalny i nie działał w afekcie. Nie stwierdzili także zaburzeń psychicznych. Opinia biegłych wskazuje na przemyślane i zaplanowane działanie oskarżonego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zabójstwo regiony zachodniopomorskie sąd Kołobrzeg Koszalin

Rodzice ofiar pożaru w escape roomie złożyli zeznania. "Winni musza ponieść karę, najwyższą z możliwych"

- Chciałbym, aby ludzie, którzy spowodowali śmierć mojego dziecka i zniszczyli życie całej mojej rodzinie, ponieśli zasłużoną karę, najwyższą z możliwych, i żeby przez ich bezmyślne działanie nikt więcej już nie zginął - mówił na sali rozpraw w Sądzie Okręgowym w Koszalinie Artur Barabas, ojciec jednej z pięciu dziewcząt, które 4 stycznia 2019 r. zginęły w pożarze escape roomu "To Nie Pokój".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koszalin regiony zachodniopomorskie escape room pożar sądownictwo sąd rodzice

Koszalin: proces po pożarze w escape roomie. Oskarżony Miłosz S. złożył wyjaśnienia

Miłosz S., oskarżony organizator koszalińskiego escape roomu "To Nie Pokój", w którym zginęło pięć 15-latek, kontynuuje wyjaśnienia przed Sądem Okręgowym w Koszalinie. 30-latek mówił na sali rozpraw, że "nie jest pewien, czy Radosław D. przeszkolił dziewczynki z użycia krótkofalówek".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo śmierć młodzież Koszalin escape room regiony zachodniopomorskie

Koszalin: pożar escape roomu, w którym zginęły nastolatki. Ruszył proces

Rozpoczął się proces czworga oskarżonych o umyślne stworzenie niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie "To Nie Pokój" oraz o nieumyślne doprowadzenie do śmierci pięciu 15-letnich dziewczynek. Miłosz S., jeden z czworga oskarżonych, kontynuuje w sądzie odczytywanie swojego oświadczenia, które zawarł na 31 stronach. Sąd musiał zarządzić kilkuminutową przerwę, bo oskarżony źle się poczuł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koszalin sądownictwo sąd śmierć młodzież regiony zachodniopomorskie