Polskie Radio
Section05
Koszalin

Jarosław Kaczyński w Koszalinie: trzeba zjednoczyć się wokół wzmacniania polskiej armii

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział w Koszalinie, że "PiS jest za jednością w skrajnej sytuacji, ale to nie może być jedność połączona z wojną" - Sprawy dotyczące narodowego interesu powinny być traktowane jako wspólne i trzeba o nie wspólnie zabiegać - trzeba zjednoczyć się wokół wzmacniania polskiej armii - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość rząd zjednoczona prawica bezpieczeństwo POLSKA polityka Koszalin

Proces seryjnego mordercy z Kołobrzegu. Nowe ustalenia ws. Mariusza G.

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie toczy się proces 45-letniego Mariusza G., który jest oskarżony o zabójstwo trzech kobiet w Kołobrzegu. Biegli ocenili, że oskarżony był poczytalny i nie działał w afekcie. Nie stwierdzili także zaburzeń psychicznych. Opinia biegłych wskazuje na przemyślane i zaplanowane działanie oskarżonego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zabójstwo regiony zachodniopomorskie sąd Kołobrzeg Koszalin

Rodzice ofiar pożaru w escape roomie złożyli zeznania. "Winni musza ponieść karę, najwyższą z możliwych"

- Chciałbym, aby ludzie, którzy spowodowali śmierć mojego dziecka i zniszczyli życie całej mojej rodzinie, ponieśli zasłużoną karę, najwyższą z możliwych, i żeby przez ich bezmyślne działanie nikt więcej już nie zginął - mówił na sali rozpraw w Sądzie Okręgowym w Koszalinie Artur Barabas, ojciec jednej z pięciu dziewcząt, które 4 stycznia 2019 r. zginęły w pożarze escape roomu "To Nie Pokój".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koszalin regiony zachodniopomorskie escape room pożar sądownictwo sąd rodzice

Koszalin: proces po pożarze w escape roomie. Oskarżony Miłosz S. złożył wyjaśnienia

Miłosz S., oskarżony organizator koszalińskiego escape roomu "To Nie Pokój", w którym zginęło pięć 15-latek, kontynuuje wyjaśnienia przed Sądem Okręgowym w Koszalinie. 30-latek mówił na sali rozpraw, że "nie jest pewien, czy Radosław D. przeszkolił dziewczynki z użycia krótkofalówek".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo śmierć młodzież Koszalin escape room regiony zachodniopomorskie

Koszalin: pożar escape roomu, w którym zginęły nastolatki. Ruszył proces

Rozpoczął się proces czworga oskarżonych o umyślne stworzenie niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie "To Nie Pokój" oraz o nieumyślne doprowadzenie do śmierci pięciu 15-letnich dziewczynek. Miłosz S., jeden z czworga oskarżonych, kontynuuje w sądzie odczytywanie swojego oświadczenia, które zawarł na 31 stronach. Sąd musiał zarządzić kilkuminutową przerwę, bo oskarżony źle się poczuł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koszalin sądownictwo sąd śmierć młodzież regiony zachodniopomorskie

Zabójstwo 41-latka z Koszalina. Policja zatrzymała kobietę, która miała ugodzić go nożem w serce

Jak poinformowała rzecznik koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec, 48-letnia kobieta została zatrzymana w sprawie zabójstwa swojego 41-letniego partnera. Podejrzana była nietrzeźwa i miała zadać mężczyźnie jeden cios nożem w serce w mieszkaniu, które oboje zajmowali.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony zabójstwo policja policja polska zachodniopomorskie Koszalin areszt zatrzymanie służby i bezpieczeństwo

"Robimy wszystko, by latarnia nigdy nie zgasła". O pracy latarników w XXI wieku

Gdy my śpimy, oni pracują, dając marynarzom znać, gdzie jest ląd. Mimo technologii GPS i satelity latarnicy morscy wciąż są potrzebni. Sami mówią o sobie tak: Nasza praca jest bardzo prosta. Robimy wszystko, by latarnia nigdy nie zgasła. Jednym z nich jest Piotr Laskowski, który wykonuje ten zawód już od 35 lat.
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA Mateusz Drozda latarnie morskie praca Morze Bałtyckie Koszalin marynarze

Koszalin: straż graniczna przejęła ponad 33 kg narkotyków. Zatrzymano trzech mężczyzn

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku przejęli w Koszalinie ponad 33 kg narkotyków o wartości blisko 2 mln zł. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn, dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych – poinformował w środę kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA narkotyki przemyt straż graniczna Koszalin służby i bezpieczeństwo regiony zachodniopomorskie