Królowie drumów i basów

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2012 19:32
W sierpniu Stocznia Gdańska zamieniła się w centrum drum’n’bassu i dub stepu. Na drugiej edycji iFestiwalu zagrali m.in. Aphrodite i Sigma, a Czwórce opowiedzieli o swoich muzycznych inspiracjach i planach na przyszłość.
Audio

18 sierpnia w klimatycznych murach gdańskiego CSG odbyła się druga edycja iFestival - święta fanów drummów, basów i dubstepu. Czwórka wysłała tam swoją reprezentację w postaci reporterki, Eweliny Grygiel, która spotkała się i porozmawiała z gwiazdami imprezy.

Jedną z nich był Aphrodite - król jungle, energetyczny producent takich utworów i remiksów jak "Stalker", "Ready Or Not", czy "The Bomber Style".
- Kochałem muzykę i klubowe życie, dlatego zacząłem grać - tak o początkach swojej kariery opowiada rozmówca Eweliny Grygiel. - I miałem szczęście, że zaczynałem wtedy, gdy rodziła się scena rave. Dzięki temu od początku śledziłem to, co się na niej działo. Ale nie jestem już tak zachwycony, kiedy ludzie nazywają mnie dziadkiem drum'n'bassu.

Razem z nim w Gdańsku pojawi się charyzmatyczny MC o pseudonimie Junior Red.

- Spotkaliśmy się na uniwersytecie i uwielbialiśmy drum'n'bass - mówią członkowie projektu Sigma. - Ale z upływem lat nasz styl zmienia się i teraz coraz chętniej sięgamy po inne gatunki.

Sigma to angielski duet działający na scenie d'n'b od 2007 roku. Na swoim koncie mają współpracę z takimi gwiazdami jak Rusko, Goldie, Adam F, DJ Fresh czy Andy C.

Posłuchaj całej rozmowy reporterki Czwórki z gwiazdami iFestivalu. Nagrania znajdziesz w plikach dołączonych do artykułów.

kul

Czytaj także

Marc Romboy: trzeba dużo szukać, żeby mieć ciekawe sety

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 10:00
Jeden z najbardziej charakterystycznych producentów na scenie house i techno opowiedział w Czwórce o tym, co go obecnie najbardziej kręci w muzyce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy techno da się słuchać?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 08:00
Jeśli myślisz, że techno to wyłącznie szybka i bezduszna młócka, to posłuchaj setu Łukasza Napory, który z pewnością wyprowadzi Cię z błędu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bueno Bros: bracia stworzeni dla muzyki

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 10:00
W czwartkowym "DJ Paśmie" gościem był Michał Trzciński, czyli połowa duetu Bueno Bros.
rozwiń zwiń