Tede i jego złote "Elliminati"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 14:30
Tede dorósł i nagrał najdojrzalszą płytę w karierze. Album "Elliminati" został świetnie przyjęty przez fanów oraz krytyków. Co na ten temat sądzi sam zainteresowany? Odpowiedź w środowym "DJ Paśmie".
Tede w Czwórce
Tede w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Jacek Graniecki to jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów na polskiej scenie hip-hopowej. Sławę przyniosły mu nie tylko projekty muzyczne, ale też działalność biznesowa i umiejętne kształtowanie wizerunku. Debiutancka płyta Tedego ukazała się w 2001 roku, w 2002 raper założył wytwórnię płytową Wielkie Joł. Jej nakładem opublikowany został album o wymownym, prowokacyjnym tytule “3H - Hajs, Hajs, Hajs”. Gościnny udział na płycie Natalii Kukulskiej oraz utwór “Jak żyć”, zawierający sample partii wokalnych Zdzisławy Sośnickiej, ostatecznie osadziły Tedego w nurcie muzyki popularnej. Ostatnia płyta w dotychczasowej dyskografii to wydany w 2012 roku "Mefistotedes".

Najnowszy album artysty "Elliminati" ukazał się w marcu tego roku. Za brzmienie płyty w całości odpowiedzialny jest Sir Michu. Gościnnie w nagraniach wzięli udział Sitek, Abel, Zgrywus, DonGURALesko oraz Setka, a w dodatkowym kabłąku dołączonym do wydawnictwa gościnnie wystąpili również Diox, Numer Raz, Obi, Pelson oraz VNM.

Tede będzie gościem "DJ Pasma" w środę, 10 lipca po godzinie 21.00.

Czytaj także

Filozoficzny rock według grupy Kurczat

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2011 11:26
Światło dzienne ujrzała debiutancka płyta zespołu Kurczat zatytułowana "Niezamknięte koło". Muzycy z kapeli byli gośćmi Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kobiety" Marka Dyjaka: męski punkt widzenia muzyki?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2013 13:56
W mediach jest go coraz więcej: wydaje płyty, koncertuje, świat zachwyca się jego zachrypniętym głosem. Marek Dyjak pozostaje jednak skromny. – To praca wielu ludzi, nie tylko moja – mówi artysta w Czwórce. – Pokrzyżowały się nasze drogi i taki jest efekt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gavlyn: wiara w siebie pozwala mi zdobywać świat

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 14:00
Jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych raperek na świecie. 4 lipca zagra swój pierwszy koncert w Polsce, a w Czwórce opowiadała o tym, co ją kręci w muzyce i jak wyglądają jej występy na żywo.
rozwiń zwiń