Skunk Anansie w nowej odsłonie - akustycznie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 21:05
Skunk Anansie, jedna z najważniejszych grup współczesnego rocka, świętuje premierę płyty "Acoustic Live In London". Muzycy wystąpią w studiu Czwórki! Zapraszamy na ekskluzywny koncert w "DJ Paśmie".
Skunk Anansie w Czwórce
Skunk Anansie w CzwórceFoto: Jacek Konecki

Wokalistka Skin i gitarzystą Ace pojawią się w najbliższym "Rock Bloku", gitarowym "DJ Paśmie", by opowiedzieć o tym wydarzeniu i zagrać bez prądu kilka swoich największych hitów.

Formacja Skunk Anansie jest obecna na scenie niemal 20 lat.  Zespół został zauważony w 1994 roku na jednym ze swoich koncertów przez Ricka Lennoxa. Po paru miesiącach zaczął wspołpracować z One Little Indian Records. Ich drugi z kolei singiel, zatytułowany "Selling Jesus", dotarł do pierwszych dziesiątek brytyjskich list niezależnych i do miejsca 46. zestawienia Top100. Utwór znalazł się również na ścieżce dźwiękowej filmu "Strange Days".

Pierwszy album "Paranoid & Sunburnt", który ukazał się we wrześniu 1995, wyprodukował Andy Wallace. "I Can Dream", czyli singel z tego albumu, dotarł do brytyjskiego Top 40.

Kolejne lata przyniosły nominacje do nagrody MTV Europe Award w kategorii debiuty. Potem muzycy zbierali statuetki jako najlepsza grupa rockowa i koncertowa.

Muzycy w 2001 roku na osiem lat zawiesili działalność, ale po powrocie na scenę wydali trzy albumy: "Smashes and Trashes", Wonderlustre", oraz "Black Traffic".

Po koncercie Skunk Anansie, w drugiej godzinie audycji, słuchamy i rozdajemy soundtrack do filmu "Metallica: Through The Never".

We wtorek, 1 października, po godzinie 21.00, na "Rock Blok" zaprasza Bartek Koziczyński.

Muzycy
Muzycy Skunk Anansie, Ace i Skin, w rozmowie z dziennikarzem Czwórki, Bartkiem Koziczyńskim (fot. Jacek Konecki)

Czytaj także

Tabasko w Czwórce - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 08:00
O.S.T.R i spółka przejęli Czwórkę. Zapraszamy do wysłuchania koncertu z "Ministerstwa Dźwięku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojtek Mazolewski: dźwiękowy przekaz Pink Freud trafia do ludzi na całym świecie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 10:50
W rankingu ubiegłorocznych koncertów na festiwalu Sziget ich występ wyprzedził Snoop Dogga i Korn. Jesienią Pink Freud zagrają m. in. w Japonii, Brazylii i Indiach. A w lipcu odpalą "Godzillę" w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ten Typ Mes: "Lepsze Żbiki" narodziły się przy niebieskim świetle

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 10:00
- Od 15. roku życia zajmuję się hip-hopem - wyznaje Ten Typ Mes i zapowiada, że ciągle marzy mu się więcej.
rozwiń zwiń