Elvis Deluxe: psychodelia jest wpisana w stoner rocka

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 09:30
Zanim na Opene'rze eksploduje Queens Of The Stone Age w Czwórkowym studiu pojawili się polscy pionierzy stoner rocka - formacja Elvis Deluxe.
Audio
  • Muzycy z Elvis Deluxe opowiadają o nowej płycie (DJ Pasmo/Czwórka)
Elvis Deluxe na koncercie w Hard Rock Cafe Warsaw
Elvis Deluxe na koncercie w Hard Rock Cafe WarsawFoto: wikimedia.commons.org/aut.Raven77

10 lat temu po raz pierwszy na polskim rynku muzycznym zaprezentowali tradycyjna odmianę stoner rocka, 8 kwietnia ukazał się najnowszy album grupy Elvis Deluxe "The Story So Far".

 - Najpierw jeden z francuskich labeli zaproponował nam wydanie ep-ki na winylu. Przygotowaliśmy pięć premierowych utworów i wtedy projekt się wysypał - zdradzają kulisy powstania płyty Wojciech Ziemba i Wojciech Trusewicz. - Ale potem zadzwonił do nas kumpel z Maq Studia w Wojkowicach, powiedział , że jara się nagrywaniem na setkę. Postanowiliśmy podjąć to wyzwanie, zwłaszcza, że nigdy wcześniej nie rejestrowaliśmy materiału w ten sposób.

Obok nowych kompozycji na krążku znalazły się też starsze, niepublikowane wcześniej utwory, dzięki którym fani będą mogli sobie przypomnieć jak Elvis Deluxe grał na początku artystycznej drogi.

 - Każdy członek naszego zespołu przechodził fascynację bandem Kyuss. I ta muzyka wywarła na nas na tyle duże wrażenie, że postanowiliśmy sami zacząć ją tworzyć - wspominają goście Bartka Koziczyńskiego. - Konsekwentnie robimy to od ponad dekady, gramy koncerty, dobrze się bawimy.

Płyta "The Story So Far" ukazała się nakładem Metal Mind Productions, a za oprawę graficzną odpowiedzialny jest Rafał Wechterowicz, który współpracował już z takimi grupami jak Mastodon czy Slayer.

Wywiad z zespołem, który gościł w "DJ Paśmie" znajdziesz w pliku dźwiękowym dołączonym do artykułu.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Rock
Czytaj także

Jared Leto: bierzemy proteiny i zmieniamy w złoto (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 17:00
- Pierwsze fanki przed łódzką Atlas Areną pojawiły się już o 3 rano - relacjonował reporter Czwórki Kamil Jasieński, któremu udało się porozmawiać z muzykami nagrodzonymi MTV European Music Awards.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Wieteska: Praca z Kultem daje mi przyjemność, ale..

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 09:08
- Największą frajdę sprawia mi tworzenie muzyki - mówił w Czwórce menedżer najważniejszego zespołu Kazika, który w "DJ Paśmie" opowiedział o swojej działalności z zespołem Buldog.
rozwiń zwiń