"Hotel Boga". Studenci Akademii Teatralnej interpretują Nicka Cave'a

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 15:00
- Hotel Boga to miejsce, w którym mówiąc metaforycznie, wychodzimy z grobu i stajemy przed ścianą. Żeby się przez nią przebić, musimy odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytania - opowiada aktor Patryk Wereszczyński. 
Audio
  • Co i kogo słychać w "Hotelu Boga?" (W to mi graj/Czwórka)
Zdjęcie ze spektaklu Hotel Boga - Akademia Teatralna im A. Zelwerowicza a Warszawie Filia w Białymstoku
Zdjęcie ze spektaklu "Hotel Boga" - Akademia Teatralna im A. Zelwerowicza a Warszawie Filia w Białymstoku Foto: Marta Siergiej

"Hotel Boga" to spektakl dyplomowy IV roku Akademii Teatralnej filii w Białymstoku. - Pomysł, żeby zinterpretować "Ballady o mordercach" Nicka Cave'a wyszedł od naszego opiekuna artystycznego Artura Dwulita. Chciał, żebyśmy zmierzyli się nie tylko z formą muzyczną teatru, ale też z głęboką treścią utworu - wspomina gość Czwórki. 

Twórczość Nicka Cave’a - poety, scenarzysty, pisarza, muzyka, kompozytora i aktora - od lat stanowi wyzwanie dla młodych artystów. Jest niepokojąca i nieprzewidywalna, ale też bardzo "plastyczna". - Nasz spektakl jest widowiskiem muzycznym. Nie polega tylko na odśpiewaniu piosenek, ale na opowiedzeniu pewnej historii. Także przy pomocy tańca i lalek - dodaje Patryk Wereszczyński.


Czytaj także
w to mi graj 280.jpg
Klub winowajców. Teatr w nurcie "young adult"

Jak brzmi dobrze wykonana piosenka aktorska? Czym różni się od widowiska muzycznego? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

W audycji także Dominika Klimek opowiada o nowym spektaklu Teatru Pneumatycznego​.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Patryk Wereszczyński (aktor)

Data emisji:  2.11.2019

Godzina emisji: 12.15

kul/gs

Czytaj także

Lekcja przyrody w teatrze. Czego człowiek może nauczyć się od zwierząt?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 15:50
Najnowsze realizacje pokazują, że twórcy teatralni coraz częściej i coraz chętniej sięgają po tematy związane z ekologią. W tym gronie znaleźli się twórcy spektaklu "Więcej niż jedno zwierzę", który można oglądać w Teatrze Studio w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hiroshima/Love" na otwarcie sezonu w Biennale Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 16:56
Spektakl "Hiroshima/Love", stworzony przez Julię Holewińską pokazywany jest w Biennale Warszawa. Porusza wątki ekologii, katastrofy, destrukcji, ale opowiada także o miłości.
rozwiń zwiń