X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Hotel Boga". Studenci Akademii Teatralnej interpretują Nicka Cave'a

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 15:00
- Hotel Boga to miejsce, w którym mówiąc metaforycznie, wychodzimy z grobu i stajemy przed ścianą. Żeby się przez nią przebić, musimy odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytania - opowiada aktor Patryk Wereszczyński. 
Audio
  • Co i kogo słychać w "Hotelu Boga?" (W to mi graj/Czwórka)
Zdjęcie ze spektaklu Hotel Boga - Akademia Teatralna im A. Zelwerowicza a Warszawie Filia w Białymstoku
Zdjęcie ze spektaklu "Hotel Boga" - Akademia Teatralna im A. Zelwerowicza a Warszawie Filia w Białymstoku Foto: Marta Siergiej

"Hotel Boga" to spektakl dyplomowy IV roku Akademii Teatralnej filii w Białymstoku. - Pomysł, żeby zinterpretować "Ballady o mordercach" Nicka Cave'a wyszedł od naszego opiekuna artystycznego Artura Dwulita. Chciał, żebyśmy zmierzyli się nie tylko z formą muzyczną teatru, ale też z głęboką treścią utworu - wspomina gość Czwórki. 

Twórczość Nicka Cave’a - poety, scenarzysty, pisarza, muzyka, kompozytora i aktora - od lat stanowi wyzwanie dla młodych artystów. Jest niepokojąca i nieprzewidywalna, ale też bardzo "plastyczna". - Nasz spektakl jest widowiskiem muzycznym. Nie polega tylko na odśpiewaniu piosenek, ale na opowiedzeniu pewnej historii. Także przy pomocy tańca i lalek - dodaje Patryk Wereszczyński.


Czytaj także
w to mi graj 280.jpg
Klub winowajców. Teatr w nurcie "young adult"

Jak brzmi dobrze wykonana piosenka aktorska? Czym różni się od widowiska muzycznego? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

W audycji także Dominika Klimek opowiada o nowym spektaklu Teatru Pneumatycznego​.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Patryk Wereszczyński (aktor)

Data emisji:  2.11.2019

Godzina emisji: 12.15

kul/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lekcja przyrody w teatrze. Czego człowiek może nauczyć się od zwierząt?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 15:50
Najnowsze realizacje pokazują, że twórcy teatralni coraz częściej i coraz chętniej sięgają po tematy związane z ekologią. W tym gronie znaleźli się twórcy spektaklu "Więcej niż jedno zwierzę", który można oglądać w Teatrze Studio w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hiroshima/Love" na otwarcie sezonu w Biennale Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 16:56
Spektakl "Hiroshima/Love", stworzony przez Julię Holewińską pokazywany jest w Biennale Warszawa. Porusza wątki ekologii, katastrofy, destrukcji, ale opowiada także o miłości.
rozwiń zwiń