X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rok 2019 w teatrze: Lupa, "Najmrodzki" i siła kobiet

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 15:20
- W drugiej dekadzie XXI wieku w polskim teatrze mistrzowski status osiągnął bez wątpienia Krystian Lupa. Ale premiera "Capri - wyspy uciekinierów" to nie jedyna ważna premiera w 2019 roku - mówi krytyk Dominik Gac i podsumowuje ostatnie 12 miesięcy na teatralnej scenie. 
Audio
  • Krytyk teatralny Dominik Gac podsumowuje rok 2019 w teatrze (W to mi graj/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Sergey Nivens

Teatr współczesny fermentuje?


Czytaj także
łukasz borkowski 1200.jpg
Łukasz Borkowski. Odwaga do poszukiwania własnego miejsca w teatrze

W mijającym roku gość Czwórki brał także udział w pracach komisji konkursu na wystawienie polskiej sztuki współczesnej. - W ciągu pół roku obejrzałem około 100 spektakli z różnych ośrodków teatralnych w Polsce - wspomina. - Teatr konsumowany tak intensywnie, fermentuje i wtedy dopiero pokazują się ciekawe rzeczy - dodaje.

W konkursie wygrał spektakl Teatru Miejskiego w Gliwicach "Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach". - To ciekawy przykład teatru środka. Historia oparta jest na biografii Zdzisława Najmrodzkiego, posługuje się kliszami znanymi nam z filmów sensacyjnych oraz z romansów - wyjaśnia krytyk. - Reżyser Michał Siegoczyński zapewnił widzom rozrywkę wysokich lotów, a przy okazji skutecznie opowiedział o mieście w taki sposób, że ludzie spoza Gliwic spojrzą na nie dużo uważniej - ocenia.

Gardzienice - prace w toku

Dominik Gac przyznaje też, że chętnie wraca do Teatru Gardzienice, a spektakle tej grupy może oglądać kilka razy. - Gardzienice intensywnie eksploatują formę przedstawienia, przez co spektakle ciągle się zmieniają - opowiada.    

Czy krytyk teatralny chodzi do teatru dla przyjemności? Który polski teatr "uprawia bojowe praktyki"? Na których scenach dominuje "siła kobiet"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Dominik Gac (krytyk teatralny)

Data emisji: 28.12.2019

Godzina emisji: 12.15

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Hiroshima/Love" na otwarcie sezonu w Biennale Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 16:56
Spektakl "Hiroshima/Love", stworzony przez Julię Holewińską pokazywany jest w Biennale Warszawa. Porusza wątki ekologii, katastrofy, destrukcji, ale opowiada także o miłości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hotel Boga". Studenci Akademii Teatralnej interpretują Nicka Cave'a

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 15:00
- Hotel Boga to miejsce, w którym mówiąc metaforycznie, wychodzimy z grobu i stajemy przed ścianą. Żeby się przez nią przebić, musimy odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytania - opowiada aktor Patryk Wereszczyński. 
rozwiń zwiń